Як створити ідеальну гру?

06.08.2015 00:00

"Найкраща гра - гра уяви".

У нас було 11 студентів, 6 експертів, 6 IMac і тисячі божевільних ідей, а ще монстри хом'яки, постапокаліпсис і літаючі капсули. Не можна сказати, що це був необхідний запас для ідеальної гри, але для 4 хороших концептів - цілком достатньо.

28 липня студенти Лабораторії розробки ігор презентували свої проєкти. Під керівництвом кращих фахівців компанії Murka вони розробили 4 гри.

Експертами, які оцінювали розробки студентів, були - Анатолій Геніс (CTO, Murka), Варвара Медведєва (Project Manager, Murka), Ігор Сологубов (Product Manager, Murka). Вони точно знають, що таке ідеальна гра, так як випустили на світовий ринок не один гейм-бестселер. "Від менторів практично відчутно виходить бажання, прагнення і запал. У кожному з них відчувається професіоналізм і свіжість поглядів." - поділився враженнями про роботу з експертами студент Михайло Маніло.

Ідеальну гру створити непросто. Для цього потрібно врахувати безліч чинників - новація, геймплей, реалізація, інтерфейс, монетизація та ін. Студенти Noosphere Engineering School впоралися з цим завданням і в результаті вийшло 4 різних концептів ігор:

Hamster Adventure - соціальна гра для дітей від 6 років.

Хом'як проходить перешкоди, збираючи вишеньки. Рівень закінчується, коли хом'як впорався із завданням або коли минув час. Після проходження кожного рівня герой отримує золото, за яке можна кастомізувати хом'яка - збільшити швидкість, висоту стрибків і придбати бонусний час.

Гра створена з метою розвитку просторового мислення у дітей. Для цього хлопці створили цікаві логічні рівні, яскраву і веселу графіку і бонуси.
Склад команди: Євген Сирників, Владислав Островський.

BeatBoss - Android-гра, жанр аркада.

Давньоєгипетський фараон сховав свої скарби за шістьма печатками. Герой гри вкрав ці скарби і поспішає вибратися з піраміди. Його шлях проходить через 6 світів і поєдинки з різними монстрами, які відповідно належать чотирьом стихіям: вогонь, повітря, земля і вода.

Гравець може вбити монстрів за допомогою різних заклинань. В кінці кожного рівня потрібно перемогти головного Боса монстрів.

Склад команди: Юлія Кулинич, Валерій Бадіца, Ігор Саєвич.

2037 Runner

Постапокаліпсис. Сталося відкриття червоточини, звідки на Землю потрапляють монстри. Герой покликаний врятувати світ від страшних створінь.

Гра складається з двох частин:

Як створити ідеальну гру?

  1. Сюжетна історія - 3 навчальних рівня;
  2. Аркада.

За кожен пройдений рівень гравець отримує нові здібності, які допоможуть йому вбити монстрів. Ще одне завдання героя - зібрати якомога більше зарядів. З їх допомогою гравець зможе знайти додаткові можливості, які допоможуть йому подолати зло.

Склад команди: В'ячеслав Філімонов, Владислав Матяш, Дмитро Горбунов.

Square Ball - мультиплатформений Раннер з елементами екшену.

Експедиція в далекому космосі, космічний корабель зазнає аварії. Він розпадається на багато капсул, які падають на ближню планету. На цьому небесному тілі існує своєрідна форма життя - куби. Вони нападають на капсулу і заважають їй вільно переміщатися. Під їх тиском сама капсула стає важкою, а її управління - ускладнюється. Ще один противник - чорна діра - вона засмоктує і на час блокує рух капсули. Гравцю необхідно звільнити капсулу від кубів і чорних дір, і зібрати воєдино весь корабель.

У грі розроблені 12 трас, пройшовши які гравець отримує окуляри. За накопичені бали в магазині можна придбати додаткові можливості - розмагнічування (капсула стає не сприйнятлива до кубів), вибух (капсула зупиняється і миттєво скидає все налиплі куби) і т. д.

Склад команди: Михайло Маніло, Артем Степанченко.

За оцінками експертів кращою грою стала Hamster Adventure. Вона вирішує проблему розвитку і освіти дітей. Крім того, проєкт визнали найперспективнішим з точки зору монетизації. "У цього проєкту є майбутнє. Всі діти повинні і хочуть розвиватися, а мобільні девайси можуть їм в цьому допомогти. AppStore активно просуває освітні ігри." - зазначив Ігор Сологубов.

"Ринок дитячих програми не перенасичений, тому такий додаток має право на існування." - додала Варвара Медведєва.

Спеціальний приз від експертів отримали творці гри "2037 Runner". Цей проєкт був визнаний самим пропрацьованим з точки зору графіки, часу, покладеного на розробку, презентації.

Кращим студентом програми став В'ячеслав Філімонов. Він зібрав найбільшу кількість бонусних шахових фігурок за активність на заняттях.

Всі переможці отримали подарункові сертифікати на покупку в магазині "Цитрус". Крім сертифікатів про закінчення програми "Unity 3D", кожен випускник отримав подарунок від експертів - фірмову футболку Лабораторії розробки ігор.

Як бачимо, перший випуск програми "Unity 3D" дав свої плоди у вигляді перспективних концептів ігор. Ми сподіваємося, що вони переростуть в повноцінні ігрові хіти і ще не один десяток студентів приєднається до Лабораторії розробки ігор заради втілення мрії про ідеальну гру.