Нові розробки в лабораторії робототехніки

09.07.2015 12:37

"Чим далі експеримент від теорії, тим ближче він до Нобелівської премії".

30 червня відбувся передзахист проєктів Лабораторії робототехніки та електроніки. Студенти презентували ідеї 9 пристроїв, які будуть розробляти в Noosphere Engineering School.

В школу студенти прийшли зовсім новачками в робототехніці. За 2 місяці вони навчилися працювати з різними типами мікроконтролерів - розробляти друковані плати, робити монтаж за допомогою паяльних станцій, користуватися вимірювальними пристроями (осцилографами, вольтметрами). Як зазначив завідувач Лабораторії робототехніки та електроніки Ігор Гомілко, "прогрес студентів у наявності"!

"У школі дуже багато практичних занять. Ментори терпляче пояснюють і не зляться, якщо я чогось не розумію." - поділився враженнями студент Олександр Алхімов.


"Школа відкриває перспективи перспективи в розвитку моїх персональних навичок і розширення кругозору. Ментори дають різнобічні знання, а обширну інформацію подають в стислі терміни. А ще вони веселі хлопці. Коли інформація засвоюється легко, то вчитися цікаво." - розповів студент Олександр Кудрявцев.

До кінця 2015 року портфоліо розробок лабораторії поповниться такими проєктами:

  • Крокуючий робот;
  • 3D сканер;
  • Док станція;
  • Електронна записка на холодильник;
  • Адаптивне захоплення для робота;
  • Лазерний годинник;
  • Дистанційне керування живленням;
  • Датчик відкритих/закритих дверей;
  • Пристрій моніторингу якості повітря "SmartAir"

Крім студентів і менторів школи, проєкти оцінювали запрошені експерти. Деякі з них поділилися з нами своїми відгуками та рекомендаціями:

Євген Маленко, завідувач лабораторією транспортних систем і технологій Університету митної справи та фінансів.

"Найцікавішим проєктом я вважаю 3D сканер. Непоганий рівень як для студентів.

Моє побажання для наступних презентацій - заявлені терміни і бюджет вказувати в одному з перших слайдів".

Олександр Фірсов, доцент кафедри транспортних технологій і систем Університету митної справи та фінансів.

"Є нюанси, пов'язані з бізнес-складовою - хлопці не зовсім розуміють наскільки їхні проєкти можуть бути представлені в реальному житті.

З іншого боку, думаю, студенти готові презентувати проєкти перед широкою аудиторією. Пропоную організаторам подумати про більш відкритий формат презентацій ".

Олексій Дубинський, доцент кафедри медико-біологічної фізики та інформатики Дніпропетровської медичної академії.

"Цікава тема і хороша підготовка у проєкту SmartAir. Проєкт з док-станцією може дійти до відмінного результату, а 3D сканер потребує доопрацювання. В цілому дуже задоволений, бажаю подальших успіхів!"

З описом пристроїв, презентаціями та командами розробників ми будемо вас знайомити на сторінках нашого сайту з хештегом #Robotics_Ideas. Слідкуйте за новинами!