Макс Поляков подвоїв призовий фонд Vernadsky Challenge

27.04.2016 17:33

24 квітня в Дніпропетровську відбувся фінал Другого конкурсу інженерних стартапів Vernadsky Challenge. У число фіналістів увійшли 12 проєктів, серед яких: система для управління геоінформаційними даними в тривимірному просторі; медичне обладнання, яке дозволяє проводити функціональну діагностику серцево-судинних захворювань людини; бездротова система передачі електроенергії на відстані; сучасний вітрогенератор.

Журі належало оцінити не тільки інноваційність кожного стартапу, його комерційний потенціал і масштабованість, а й уміння проводити пітч свого проєкту перед інвесторами в режимі реального часу.

Головною новиною фіналу стало збільшення призового фонду Vernadsky Challenge. Про це в своєму вітальному зверненні до учасників і глядачів заявив ідеолог конкурсу, засновник інвестиційної компанії Noosphere Ventures Макс Поляков: "Ера social-інтернету завершилася - неможливо створити другий Facebook, Linkedin або Snapchat. Моя порада зараз - створюйте інженерні стартапи, інтелектуальний капітал майбутнього. ми переорієнтували Vernadsky Challenge виключно на інжинірингові проєкти, і будемо рухатися далі в цьому напрямку. У цьому році ми зробили акцент на таких сферах, як розумний будинок, медицина, VR, альтернативна енергетика, і отримали в два рази більше заявок, ніж в 2015 році! У порівнянні з IT, інженерні розробки - більш ресурсовитратна галузь. Тому, я думаю, справедливо буде збільшити призовий фонд конкурсу до 2 мільйонів гривень".

Експерти Vernadsky Challenge вирішили розділити грант в таких пропорціях: 40% від загальної суми - за перше місце, 30% і 20% - за друге і третє місця відповідно, і 10% - володареві призу глядацьких симпатій. Долю призу глядацьких симпатій визначали глядачі, які були присутні в залі, шляхом онлайн голосування.

Третє місце і грант в 400 000 грн. отримав проєкт команди Хмельницького національного університету. Співробітники кафедри радіоелектронних апаратів і телекомунікацій під керівництвом професора Сергія Підченко розробили "Біотон" - медичний прилад для функціональної діагностики серцево-судинних захворювань. Прилад дозволяє проводити вимірювання еластичності артерій, тиску і пульсу з використанням нових, неінвазивних методів. Як стверджують творці, "Біотон" в 4 рази дешевше за європейські аналоги.

Друге місце і грант в 600 000 грн. дістався стартапу Hideez Band. Hideez Band - це браслет з функцією "ключі від усіх паролів". Він здатний запам'ятовувати існуючі і створювати нові паролі, включати і вимикати цифрові пристрої на Android і Windows за допомогою Bluetooth-з'єднання. Пристрій може також зберігати приватні ключі для цифрових документів. У команди проєкту вже є готовий прототип, а також залучені за допомогою Indiegogo інвестиції.

На додаток до основного гранту, Hideez Band також завоювали приз глядацьких симпатій - 200 000 грн.

Перше місце і грант в 800 000 грн. отримав проєкт співзасновника iBlazr Івана Чуби під назвою Technovator XE. Це бездротовий зарядний пристрій, що дозволяє заряджати гаджети на відстані до 5 метрів. Гаджетів може бути до чотирьох одночасно, причому їх пріоритетність для підзарядки можна визначати самостійно, так само як і швидкість заряду.

Долі кращих проєктів вершили журі:

Михайло Рябоконь - Chief Innovation Officer, Noosphere. Глава журі Vernadsky Challenge 2016, член Наглядової ради Української асоціації венчурного і приватного капіталу.

Алекс Нестеренко - керуючий директор конструкторського бюро ARTKB. Професійна експертиза команди ARTKB сприяла успіху таких українських технологічних проєктів як PetCube, LaMetric, eCozy.

Антон Сененко - кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Інституту фізики НАН України, популярний блогер.

Артем Тимошенко - керуючий директор компанії Maxpay, експерт в області платіжних систем і монетизації проєктів.

Константи Єгоров - кандидат медичних наук, доцент кафедри пропедевтики внутрішньої медицини Дніпропетровської медичної академії, спікер численних профільних конференцій.

Володимир Гнат - генеральний директор Наукового парку "Київська політехніка".

До зустрічі на Vernadsky Challenge 2017!