Noosphere Engineering School стала офіційним майданчиком змагань WorldSkills Ukraine у Черкаському регіоні

02.02.2022 16:45

27-28 січня на базі лабораторії Noosphere Engineering School у ЧДТУ вперше в Черкаському регіоні відбулись змагання WorldSkills Ukraine у категорії «Мобільна робототехніка».

WorldSkills International – своєрідні олімпійські ігри для учнів закладів професійної освіти та молодих кваліфікованих робітників. Вони проводяться кожні два роки у міжнародному форматі в різних куточках світу. Рух WorldSkills International працює над підвищенням статусу і стандартів підготовки кваліфікованих робітників, а також популяризує робітничі професії через проведення змагань.

У 2021 році відбірковий етап WorldSkills Ukraine охопив всі регіони країни. Для участі було запропоновано 18 компетенцій (категорій), з яких 6 – для учнів шкіл.
Цього року офіційним майданчиком змагань у Черкаському регіоні виступила Noosphere Engineering School, що в ЧДТУ.

Мета завдання WorldSkills з мобільної робототехніки полягає в створенні функціонального прототипу робота, який дає можливість конкурсантам-технікам з мобільної робототехніки продемонструвати свої знання, навички та таланти за час проведення чемпіонату на території його проведення.
Категорія «Мобільна робототехніка» є однією з наймолодших у конкурсі, але щороку залучає все більше і більше учасників. Конкурсанти повинні продемонструвати свої знання з проєктування, а також навички з виготовлення, збірки, налагодження й введенні в експлуатацію мобільного робота. Це, зокрема, передбачає забезпечення ефективного автономного керування рухів робота з використанням програмного забезпечення, розуміння технології налаштування бездротового зв’язку і зв’язку робота й контролера, встановлення та налаштування різноманітних датчиків, використання програмного забезпечення для зчитування й обробки даних, отриманих з датчиків та ін.

Для збірки роботів учасники могли використовувати тільки набір для конструювання роботів на основі  TETRIX® MAX, контролери TETRIX® PRIZM® Robotics Controller, датчики з наборів TETRIX® MAX, Programmable Robotics Set та ТеКо Майбутній інженер «Worldskills». Керувати двигунами можна тільки за допомогою контролерів TETRIX® PRIZM®, Robotics Controller та TETRIX® MAX DC Motor Expansion Controller.
В ході змагань учасники повинні були спроєктувати та виготовити прототип мобільного робота, який здатний виконувати обидві частини технічного завдання. При підготовці до чемпіонату конкурсанти повинні вести «Журнал техніка» з мобільної робототехніки. Конкурсанти були готові продемонструвати своє знання конструкційних, механічних і електричних систем, а також систем управління, включених ними в проєкт свого робота, і системи маніпуляції об'єктами. Крім цього, конкурсанти повинні бути готові представити обґрунтування прийнятих проєктних рішень.Більше про конкурс дивіться за посиланням

Цього року до конкурсу долучилися дві команди, які мали необхідний набір для конструювання такого робота – команда «ComВit» (Черкаська спеціалізована школа №28) та команда «CORE» (Черкаський фізико-математичний ліцей (ФІМЛІ). У перший день учасники конструювали робота, другий день був присвячений тестовим та контрольним заїздам, співбесіді з журі.

Приємно відзначити, що до складу експертів та журі увійшли ментори локації – Сергій Рудницький і Марина Лещенко.

В ході запеклої боротьби перемогу отримала команда «ComВit» (Черкаська спеціалізована школа №28), яка представить Черкаську область на Всеукраїнських змаганнях!
Всі конкурсанти отримали цінні подарунки від компанії  «2d3d» та Noosphere Engineering School!
Сподіваємось в наступному залучити більше партнерів для популяризації мобільної робототехніки в регіоні та сподіваємось, що Noosphere Engineering School та ЧДТУ стануть щороку приймати учасників у своїх стінах!