Alumni завітали до Noosphere Engineering School у Черкасах

26.01.2022 14:08

До нашої лабораторії у Черкаському державному технологічному університеті завітали alumni (випускники) попередніх проєктів Noosphere Engineering School Cherkasy. Михайло та Єгор розповіли про свої успіхи, поділитись досвідом, поспілкуватися з однодумцями та надихнулися нашою атмосферою.

Михайло Ткаченко — у минулому лідер команди CORE, одного з наших освітньо-соціальних проєктів у сфері робототехніки. Наразі Михайло навчається у США, продовжує менторити команду онлайн і вже має ідеї для своїх наступних проєктів.
Єгор Ходаківський допомагав команді Milenium Falcon готуватись до перших змагань з ракетомодельного спорту. Він мешкав у Луцьку, де немає локації Інжинірингової школи, тому працював з нами онлайн. Наразі Єгор — курсант Кіровоградської льотної академії Національного авіаційного університету (НАУ), у майбутньому він бачить себе пілотом і впевнено йде до цієї мрії. Крім того, хлопець працює над власним проєктом з конструювання особливого типу літака і планує передати його в АТО для захисту України.


Після "офіційної" зустрічі ми звернулися до хлопців із нетривіальними запитаннями:


ВРАХОВУЮЧИ СВІЙ ДОСВІД, ЩО Б ТИ ПОБАЖАВ СОБІ ДВАНАДЦЯТИРІЧНОМУ?

«Краще вчити математику! Не просто зубрити теореми та формули, а й вчитися розуміти звідки різні твердження або теореми випливають! При правильному підході до вивчення «глибини» математики, може з’явитись неймовірний інтерес. 
Математика є прикладним вченням до багатьох напрямів і вміння знаходити закономірності у різних ситуаціях ніколи не буде зайвою» — каже Михайло.

«У 12 років я вже цікавився багатьма ідеями, про які мої друзі не знали або могли чути лише з новин, однак не було можливості їх реалізувати. Більшість ідей залишалися на папері або в голові оскільки вони здавалися шаленими навіть мені. Тому я хотів би, щоб такі риси як наполегливість, впевненість у собі, тайм-менеджмент, самоконтроль і дисципліна були розвинуті краще» — відповів Єгор.


А ЩО ЗАРАЗ ПОБАЖАЄШ СОБІ 25-РІЧНОМУ?

Михайло розповів:

«Бажаю собі творити прототип літального апарату з вертикальним зльотом/посадкою (VTOL) або надкоротким зльотом/посадкою (SSTOL). 
Навіщо обмежуватися дорогою для машин, якщо можливо долати евклідову відстань з більшою швидкістю без викидів CO2 і без заторів? На мою думку, у VTOL або SSTOL (літальних апаратів) є неймовірний потенціал щодо подорожей між містами. Частково, це може замінити автомобілі»

Єгор міркує так:

«На мою думку, 25 років це вік коли людина вже в очікувані зустрічі з успіхом, але він (успіх) все ще не приходить. Тому важливо не розчаровуватися через власні помилки, а навпаки розглядати усі можливі варіанти як виправити ситуацію та знайти вихід. Саме це дасть можливість критично мислити. Я працюю над тим, щоб у моїй голові створити "Red Team". (Red Teaming — важлива навичка, яка робить критичне і протилежне мислення частиною процесу планування будь-якої організації чи проєкту. Це дозволяє провести стрес-тестування своїх стратегій, виявити приховані загрози та пропущені можливості.
Тому побажаю собі 25-річному не закінчувати розвиватися, а навпаки, мати "позитивний набір висоти" саморозвитку»


Дякуємо хлопцям за візит! Досягнення наших випускників надихають і слугують мотивацією для учасників поточних студентських проєктів.