З Парижа з любов'ю з аналітикою або що ми дізнались на VivaTech.

19.08.2022 14:54

ПРО ПОДІЮ

15-18 червня в Парижі відбувся потужний стартап захід VivaTechnology, детальна інформація про подію представлена на сайті vivatechnology.com

Ми  пропонуємо аналіз ринку стартапів станом на перше півріччя 2022 року на основі відкритих даних, які подавали команди для участі в заході.

ГЕОГРАФІЯ

До участі у VivaTech було зареєстровано 1700+ стартапів з понад 60 країн світу. Переважна кількість – з Франції. Україна була представлена 17 стартапами. Детально розглянути географію учасників ви можете на графіку нижче.

 ПОРТРЕТ СТАРТАПУ

1. Команда

Середня кількість учасників команди: 6-15 чол.


2. Досвід на ринку

Середній вік зареєстрованих стартапів складає 1-3 роки. Хоча були представлені й 32-х річні ветерани стартап руху.


3. Стадії розвитку.

Бачимо, що переважна кількість стартапів, представлених на VivaTech, або вже масштабуються або виходять на ринок, тобто принаймні мають MVP.  Стартапів на стадії концепції мізерно мало – всього 6%.


НАПРЯМИ І ТРЕНДИ РИНКУ

Сфери діяльності стартапів організатори розділили на 37 напрямів від цілком очевидних (як то штучний інтелект та охорона здоров'я) до доволі екзотичних, таких, наприклад, як AfricaTech.

 

 


У ТОП 5 напрямів за популярністю цього року ввійшли: 

  • AI Machine Learning
  • B2B Services
  • Environment GreenTech
  • Saas
  • Healthcare

Продукти, які представляли команди, є по суті конвергенцією різних технологій та напрямів. Тому найцікавішим є аналіз взаємодії, взаємозв'язку напрямів. Нижче представлено інтерактивну хордову діаграму:

 

Щоб детально розглянути взаємозв'язки, натисніть на окремі сегменти діаграми

 

– таким чином буде сформовано графік розподілу суміжних напрямів, які найчастіше зазначались в описі стартапу.

 

 

Отже, ми спостерігаємо високий рівень взаємозв'язку. Це доводить тезу, що сьогоднішні інноваційні продукти виходять за межі окремих напрямів і розвиваються у міждисциплінарному режимі. 

Нагадуємо, що створити власний продукт, перевірити гіпотезу, втілити свою ідею та технологічну мрію можна разом з Noosphere Engineering School!