Star Track-3 відбувся!

24.12.2018 15:00

22 грудня в Noosphere Engineering School пройшов Третій студентський космічний турнір Star Track, в якому взяли участь 12 команд з Дніпра, Києва та Харкова.

Фіналісти турніру розділили призовий фонд від Асоціації Noosphere, який склав 25 000 грн, а також отримали можливість реалізувати свої ідеї на базі і при повній підтримці Школи.

Переможцями турніру стали:

Проект безпілотного літального апарату DronHunter-I від команди Young Wings (Національний аерокосмічний університет ім. Жуковського, Харків).

Проект наймолодшого учасника турніру, Кирила Благодарова (команда KB Clean Orbit, Дніпро), який представив розробку "CleanLeo", призначену для видалення космічного сміття на низьких навколоземних орбітах, а також "CleanGeo", призначену для сервісного обслуговування супутників на геостаціонарній орбіті.

Команда NAU (Національний авіаційний університет, Київ), яка працювала над проектами одночасно в 4 категоріях турніру: ракета-носій, літаючий модуль CanSat, місячний літаючий ровер, ракета-носій з мікрохвильовим двигуном.

Ракета-носій для CubeSat від команди DniproSkyLab (Дніпро).

Розробка команди «Кульбаби» (Дніпро), які представили науково-дослідний ракетний комплекс, носій для супутника типу «CanSat.

Ідеї ​​учасників оцінювали експерти з науки і бізнесу:

Михайло Рябоконь - глава правління ГО "Асоціація Ноосфера"
Джон Ізелла - директор з розвитку бізнесу в Firefly Aerospace
Андрій Кондратьєв - д.т.н., доцент, завідувач кафедри конструкцій і проектування ракетної техніки в Національному аерокосмічному університеті ім. Жуковського
Катерина Бабенко - директор Noosphere Engineering School
Олексій Сидоров - заступник декана фізико-технічного факультету в Дніпровському національному університеті ім. Олеся Гончара
Сергій Кутовий - директор з інновацій Noosphere Ventures
Ігор Гомілко - к. ф.-м. н., доцент кафедри радіоелектроніки в Дніпровському національному університеті ім. Олеся Гончара


Крім фіналістів турніру, члени журі високо оцінили перспективність інших стартапів, представлених на Star Track-3.

Так, команда Moon Town розробила проект по очищенню та облагородженню територій для посадки космічних кораблів на місяці під назвою LuTraktor.

SpaceLaunchStudents спроектували надважку триступеневу ракету-носій з космічним кораблем для використання в рамках колонізації супутника Землі.

Команда «Альбатрос» представила програму для повного розрахунку і моделювання ракети. Суть програми полягає в тому, щоб за необхідними відомими даними розрахувати ідеальні параметри конструкції.

Команда «Мрійник» презентувала проект дослідницького дрона з унікальними польотними характеристиками, а хлопці з TORCHWOOD розробили концепцію космічного ліфта - інженерної споруди для безракетного запуску вантажів у космос.

OceanSky спроектували модель багаторазового плаваючого літального апарату, який може здійснювати тривалі польоти, а також пересуватися по воді, використовуючи її як платформу для зльоту і посадки.

Нарешті, Rocket Dynasty запропонували створити протипожежні безпілотні літальні апарати, завдання яких патрулювати задані території для виявлення та постійного інформування про пожежі. Робота такого дрона допоможе вирішити проблему пожеж у важкодоступних для людини місцях, фіксуючи місце загоряння і направляючи знімки разом з координатами в командний центр.

Максим Поляков, засновник ГО “Асоціація Ноосфера” і Noosphere Engineering School, зазначив: "Ми в Noosphere приділяємо особливу увагу освітнім проектам і мотивуємо до такого підходу наших членів. Наприклад, в грудні цього року стартувала перша програма Firefly Academy на базі Техаського університету в Остіні. В Україні ж Noosphere Space Engineering School існує вже 2 рік. На сьогодні ринок космічних технологій оцінюють в $ 360 млрд., а до 2026 року за прогнозами Report Buyer він виросте до $ 558 млрд. Це означає, що попит на фахівців космічного сектора зростатиме, а значить прищеплювати інтерес до інженерії та переформатовувати навчання слід уже сьогодні. Можливо, Star Track стане одним з наріжних каменів нового підходу до профільної освіти в Україні. "

Вітаємо всіх учасників турніру і чекаємо на  перші прототипи проектів-переможців!