Інжинерні цікавинки на "Майстерні міста 2021: перезавантаження"

03.07.2021 00:12

"Майстерня міста 2021: перезавантаження" – урбаністично-культурний фестиваль, у якому взяла учать Інжинірингова школа Noosphere. Подія відбулась 24-26 червня у рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» Житомирською міською радою та німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». Цьогорічна "Майстерня міста" привернула увагу багатьох мешканців Житомира й області.

РЕЗУЛЬТАТИ УЧАСТІ У "МАЙСТЕРНІ"

Цьогоріч у рамках "Майстерні міста" проводили конкурс проєктних пропозицій. Студентські команди Noosphere Engineering School Zhytomyr на базі Поліського національного університету запропонували свої рішення, які повністю відповідали пріоритетам Концепції інтегрованого розвитку Житомира до 2030 року.
Фінансування отримали два проєктних рішення наших резидентів.

Воркшоп на екологічну тематику 

На воркшопі презентували проєкт SmashCan – розумний бак для сміття, який полегшує процес сортування, формування екологічно дружнього іміджу користувача. Для зручного керування і моніторингу за рівнем та швидкістю наповнення сміттєвого бака розроблено мобільний застосунок. "Фішками" застосунку є система накопичення бонусів, яка підвищуватиме екологічну свідомість дорослих користувачів і формуватиме екологічно дружній тип мислення у дітей.

Воркшоп проводився спільно з викладачами Поліського національного університету, які працюють в рамках проєкту "Агенти кліматичних змін" за підтримки Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань SECO та Житомирської міської ради. 

Також на воркшопі провели гру «Сортуй сміття» – після лекції дві команди школярів у формі гейміфікації розподіляли відходи, при цьому результати команд перевірялися за допомогою застосунку "Розумний смітник".

Розробка мобільного застосунку доповненої реальності для Житомирського обласного краєзнавчого музею

Представники команд Custom World і AR School запропонували проєктне рішення, яке оживлює експонати Житомирського обласного краєзнавчого музею. Студенти презентували гостям фестивалю свої перші напрацювання – мобільний застосунок для відображення анімованих об'єктів доповненої реальності для серії скульптур "Чотири пори року".

Мобільний AR застосунок відображає сніг із повною деталізацією (до дрібних візерунків сніжинок) на фоні фігури "Зима". Скульптура "Весна" з'являється в оточенні квітучих гілок сакури з пелюстками, що падають від вітру. Над головою скульптури "Літо" рухається зграя маленьких пташок, а фігуру "Осінь" доповнює падіння пожовклого листя.

Надалі команди реалізують анімацію елементів картин, представлених у музеї. Мобільний застосунок стане доступним для відвідувачів музею безкоштовно –  це дозволить підкреслити красу експозицій Житомирського обласного краєзнавчого музею і залучити більше відвідувачів.


Житомирська лабораторія Інжинірингової школи Noosphere отримала диплом від організаторів урбаністично-культурного фестивалю "Майстерня міста 2021: перезавантаження" і запрошення до участі у наступних конкурсах. Ми – залюбки! Challenge accepted :)

До зустрічі на нових "Майстернях".