«Чернівці інноваційні 2021». Дискусія науки, бізнесу і влади Чернівців за круглим столом

31.05.2021 15:29

27 травня Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича запросив нас на зустріч «Чернівці інноваційні 2021» і круглий стіл «Синергія науки, бізнесу і влади у Чернівцях. Інженерія майбутнього».

Понад 30 гостей взяли участь у дискусії за круглим столом. Ми отримали можливість познайомитися з проректором з наукової роботи ЧНУ імені Юрія Федьковича Андрієм Самілою та іншими представниками керівництва й професорсько-викладацького складу університету; із  керівником Чернівецького IT кластеру, а також із представниками соціально активного бізнесу, серед яких — стратегічні для Чернівців компанії у сфері приладобудування, такі як Центральне конструкторське бюро «Ритм», «Науково-виробнича фірма «Тензор» та інші.

Керівник Noosphere Engineering School презентував гостям можливості, цілі та цінності наших лабораторій й анонсував створення спеціалізованого навчально-наукового центру "Noosphere Engineering School" при кафедрі компʼютерних систем і мереж ЧНУ.

Фото: Сергій Веретюк, керівник проєкту Noosphere Engineering School

Катерина Молодецька, керівниця Noosphere Engineering School у Житомирі, поділилася успіхами проєктів, які створюють учасники нашої науково-технічної лабораторії на базі Поліського національного університету, як-от CUSTOM WORLD, SPACE SPHERE, MOON MIRROR та ін. (результати роботи лабораторії дів. у статті "Перший рік роботи лабораторії у Житомирі та його результати")


Фото: Картина Молодецька, керівниця Noosphere Engineering School у ЖитомиріОсвітяни й бізнес-експерти Чернівців відмітили, що цілі Інжинірингової школи є особливо актуальними для регіональних університетів — саме вони особливо гостро стикаються із проблемою нестачі абітурієнтів на природничо-математичних та технічних спеціальностях.

Гості визнали необхідність об'єднати зусилля й розробити спільний план дій, щоб популяризувати інженерну справу, повагу до науки й культури наукового підходу серед студентів і молодих фахівців України.


Фото: Георгій Воробець, завідувач кафедри КСМ ІФТКН ЧНУ

В результаті круглого столу учасники сформували дорожню карту наступних спільних дій університету із бізнесом Чернівців, і Інжинірингова школа Noosphere виступатиме майданчиком для ефективної комунікації між ланками громади, дотичними до проблематики інноваційного потенціалу регіону. Також обговорили можливість створення своєрідної бази науково-технічних знань, відкритої для бізнес-середовища.

“Формування майбутньої інтелектуальної еліти України — це наша спільна справа, і зараз українським університетам необхідно робити акцент саме на інженерних і наукових спеціальностях. Потрібно, буквально, сформувати моду на створення інноваційних проєктів і стартапів серед молоді— наголосив керівник Noosphere Engineering School, Сергій Веретюк.


Фото: Сергій Веретюк, керівник проєкту Noosphere Engineering School

“Популяризація технічної освіти та залучення обдарованої молоді до інженерної справи є запорука економічного розвитку України, тому інноваційна діяльність входить до пріоритетних напрямів роботи Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.” – зауважив проректор ЧНУ ім. Ю. Федьковича, Андрій Саміла.


Фото: Андрій Саміла, проректор з наукової роботи ЧНУ


Ми вітаємо у команді пасіонарних освітян Ігоря Мосіна з кафедри компʼютерних систем і мереж ЧНУ ім. Ю. Федьковича, який долучився до нашої діяльності як координатор нового навчально-наукового центру "Noosphere Engineering School" у Чернівцях.


Фото: Ігор Мосін, координатор Noosphere Engineering School у Чернівцях


Нагадаємо, Noosphere Engineering School є одним із соціальних проєктів громадської організації «Асоціації Noosphere». Наш проєкт — це мережа науково-технічних лабораторій, відкритих на базі вищих навчальних закладів України й обладнаних ГО. Вся технічна база для розвитку проєктів тут надається безкоштовно. Якщо студент має бажання реалізувати свій інноваційний проєкт, у нього завжди є можливість звернутися у лабораторії Noosphere Engineering School та отримати тут підтримку.

Метою громадської організації «Асоціація Noosphere» є створення умов, сприятливих для появи високотехнологічних інженерних стартапів в Україні. Інжинірингова школа Noosphere як і вся громадська організація — це пасіонарний рух, на чолі якого стоїть міжнародний підприємець і меценат родом з України Максим Валерійович Поляков.Ми радо запрошуємо студентів, інженерів, винахідників і ентузіастів інноваційних технологій Чернівців до Noosphere Engineering School. Заповнюйте заявку на відповідній сторінці у розділі "Приєднатися".