Перший рік роботи лабораторії у Житомирі та його результати

28.11.2020 17:05

28 листопада 2019 у співпраці з Поліським національним університетом була офіційно відкрита науково-технічна лабораторія мережі Noosphere Engineering School. Минув перший рік її роботи: 365 днів — 26 "спринтів", і за цей час тут народились надзвичайно перспективні проєкти. 

Про найцікавіші з них розповімо у цій статті.


HOMER

Команда проєкту розробляє електронний рельєфно-крапковий дисплей Брайля з програмним забезпеченням орієнтованим на навчання. Пристрій "Homer" має розв'язати проблему важкодоступності друкованих матеріалів для незрячих та, як наслідок, переважної безграмотності людей з порушенням зору. Ідея винаходу полягає у створенні програмного забезпечення з розширеними навчальними функціями та електронним дисплеєм Брайля збільшеного розміру.
 
• Команда:
- Федоренко Павло, Software & Hardware engineer;
- Колосівський Святослав,  Business Analyst, SMM.
 
• Статус проєкту: у вересні 2020 року "Homer" отримав фінансування на закупівлю частини обладнання, необхідного для реалізації їх ідеї в рамках урбаністично-культурного фестивалю «Майстерня Міста Житомир 2020». Зараз ведеться розробка MVP


CUSTOM WORLD
 
Custom World — інтерактивна пісочниця, створена для навчання, розваг та реабілітації дітей і дорослих. Її конструкція дозволяє відображати на кінетичному піску різноманітні поверхні та, буквально, взаємодіяти з ними. І це дуууже захоплює! Наразі створено шість інтерактивних сценаріїв: зображення поверхонь планет, зірок, супутників та ігрові режими.
 
Історія проєкту: команда об'єдналась для розробки інтерактивного устаткування для оновленого планетарію в м. Дніпро. Вперше готовий проєкт був презентований на регіональному конкурсі GoldenByte 2019 та отримав перемогу у номінації Startup Challenge. Того ж року команда продемонструвала свою розробку на фестивалі робототехніки BestRoboFest у Дніпрі, де диво-пісочниця привернула чималу увагу дітей і дорослих.
 
• Команда:
- Валентин Українець, Team Lead & Software developer;
- Олександр Щербанюк, Graphic Designer & Hardware developer;
- Карина Сич, Product manager;
- Владислав Варчук, Software developer.
 
• Статус проєкту (вже стартапу): випуск першого серійного зразка для оновленого планетарію м. Дніпро.
Наразі команда стартапу Custom World працює ще над двома розробками інтерактивних стендів, що мають освітньо-розважальне призначення. Про них детальніше — далі.


SPACE SPHERE
 
Space Sphere — це сферичний дисплей, створений переважно для відображення космічних тіл. На поверхні сферичного дисплея зображаються планети, супутники, зірки. Для планети Земля команда Space Sphere запланувала відображати дані про погоду та траєкторію руху літаків у реальному часі. Такий сферичний дисплей призначений для музеїв, планетаріїв, освітніх закладів, розважальних зон тощо.
 

 
• Команда: проєкт розробляє команда стартапу Custom World
• Статус проєкту: MVP


MOON MIRROR

Інтерактивне "дзеркало" MoonMirror повторює рухи, силуети та образи, які споглядач демонструє перед ним, незвичним чином. Конструкція цього "дзеркала" складається з маленьких деталей у формі Місяця різного забарвлення. За допомогою поворотів цих деталей MoonMirror відображає спостерігача відповідно до силуету та послідовності до рухів спостерігача. Така розробка допоможе урізноманітнити та збагатити експозони музеїв, ТРЦ, артцентрів тощо.
 
Замість Місяця у таке "дзеркало" можливо встановити будь-які фігурки за вибором замовника, збільшити їх кількості та щільності. Через це кожне нове інтерактивне дзеркало може мати свою "родзинку".

 
• Команда: проєкт розробляє команда стартапу Custom World
• Статус проєкту: розробка MVP
 
FREELINE
 
Проєкт FreeLine працює над усуненням проблем, з якими часто стикаюся працівники та студенти українських шкіл та вишів. Мова йде про пошук студентами потрібних аудиторій та викладачів, або пошук об’єктів інфраструктури (їдальні, спортзалу, вбиральні тощо). Також завданням FreeLine є систематизація інформації, якої потребують студенти, викладачі та відвідувачі навчального закладу.
 
• Команда:
- Віталій Фельдман, team lead, розробник;
- Олег Талавер, головний розробник
- Дрозд Ілля, qa;
- Дурова Наталія, дизайнер, розробник.
 
• Статус проєкту: розробка MVP

SMASH CAN
 
SmashCan — програмно-апаратний комплекс для зберігання відходів різного типу. Пристрій складається безпосередньо зі "smart урни", оснащеної датчиками для відстежування рівня заповнення баку, та з потужного пресу для ефективного використання місткості баку. SmashCan дозволить зменшити обсяг сміття в урні та навіть враховує морфологічний стан сміття. Одночасно з економією місця та часу на вивезення сміття, ця конструкція дозволить зменшити кількість сміттєвих пакетів і витрати на них, а також витрати на транспортування. Мобільний застосунок SmashCan забезпечить розвиток екологічних компетенцій користувачів завдяки навчальним іграм, візуалізації ефективності використання урни з урахування позитивного ефекту для довкілля (кількість врятованих тварин, рослин тощо).

• Команда:
- Дарія Вяхірева, Designer, SMM; 
- Вадим Вольницький, Hardware, Software; 
- Зущик Микола, Software;
• Статус проєкту: розробка MVP


Усі перелічені проєкти розвиваються в Інжиніринговій школі Noosphere у Житомирі на базі Поліського національного університету. Щоб втілити власний проєкт у Житомирі (як і в інших містах України), звертайтесь до наших менторів на місцях або заповнюйте заявку на нашому сайті: noosphereengineering.com/launch-project


P.S. Команда Noosphere Engineering School вдячна Поліському національному університету та його ректору Олегу Васильовичу Скидану за плідну співпрацю. Перший рік роботи науково-технічної лабораторії у Житомирі виявився дуже продуктивним. Цей рік дав впевненість, що історія Інжиніринговій школі на базі ПНУ матиме цікаве продовження, багате на перспективні студентські проєкти.