Відкриття нової лабораторії в Space Labs Noosphere Engineering School

16.11.2020 12:28

11 листопада 2020 року в Space Labs Noosphere Engineering School в Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара відкрита навчальна лабораторія технології виготовлення виробів з полімерних композиційних матеріалів, як перший етап створення освітньо-наукової лабораторії технологій виробництва і контролю якості виробів з композиційних матеріалів.

Головним обладнанням лабораторії стали верстат для виготовлення виробів з полімерних композиційних матеріалів методом намотування і програмно-апаратний комплекс з розробки керуючих програм намоточного верстата. Устаткування і програмне забезпечення було розроблено в Space Labs Noosphere Engineering School при підтримці ГО «Асоціація Ноосфера» в тісній кооперації з Firefly Aerospace Ukraine LLC. У розробці також брали участь Національний центр аерокосмічної освіти молоді ім. А.М. Макарова та Український науково-дослідний інститут технології машинобудування.

У лабораторії можливо проводити як навчальний так і дослідно-виробничий процес, наприклад: виготовлення виробів з полімерних композиційних матеріалів. Технічні можливості 4-х координатного намоточного верстата дозволяють здійснювати програмне намотування осесиметричних оболонок, включаючи оболонки типу «кокон», зі скло-, органо-, вуглепластиків на жорсткі розбірні оправлення діаметром до 300 мм. Програмне забезпечення лабораторії дозволяє розробляти відповідні керуючі програми для верстата. Крім того, лабораторія обладнана всіма необхідними допоміжними системами.

Студенти, аспіранти та викладачі інженерних спеціальностей Дніпровського національного університету отримали унікальну можливість використовувати лабораторію в своїй освітній, науковій та проектної діяльності.

Space Labs Noosphere Engineering School і її обладнання має особливе значення для проекту «Студентська ракета» - тепер у команди з'явилися якісно нові можливості в проектуванні і виготовленні основних конструкцій корпусів відсіків і ракетних двигунів, що значно збільшить конструктивну досконалість ракети. Також лабораторія стане важливим елементом в Центрі дуальної інжинірингової освіти (Dual Center Space), створеного за підтримки ГО «Асоціація Ноосфера».

Лабораторію відкривали голова правління ГО «Асоціація Ноосфера» Михайло Рябоконь, виконуючий обов'язки ректора Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Олег Дробахін, генеральний директор Національного центру аерокосмічної освіти молоді ім. А.М. Макарова Олексій Кулик, проректор з наукової роботи Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Сергій Оковитий, завідувачі кафедр космічних інформаційних технологій, мехатроніки, технології виробництва, радіоелектронної автоматики фізико-технічного факультету, студенти та аспіранти Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, а також співробітники і ментори Space Labs Noosphere Engineering School.

З вересня цього року це вже другий успішно втілений проект Noosphere Engineering School в напрямку космічних технологій. Раніше в лабораторії проектування, що входить до складу Space Labs Noosphere Engineering School (Dual Center Space), в процес підготовки майбутніх інженерів був введений курс навчання роботі в системі автоматизованого проектування технологічних процесів і технологічної підготовки виробництва (CAM - Computer-Aided Manufacturing).

У Space Labs Noosphere Engineering School студенти, молоді вчені та працівники підприємств аерокосмічної галузі України мають унікальну можливість отримати знання та безцінний досвід роботи в сучасних системах CAD / CAE / CAM, досвід розробки сучасних технологій 3D-друку, технологій і устаткування для виготовлення полімерних композиційних матеріалів методом намотування.


Якщо ви зацікавлені в розвитку своїх інженернох навичок в напрямку ракетно-космічних технологій, звертайтеся в Space Labs Noosphere Engineering School:

Катерина Дергаль - [email protected]