Команда NES на Team America Rocketry Challenge за підтримки Макса Полякова

16.05.2017 17:07


13 травня представники Noosphere Engineering School взяли участь в The Team America Rocketry Challenge. TARC - це щорічні національні змагання в США по запуску моделей ракет. Головна мета події - популяризувати науку, інженерію, технології і математику серед молоді, яка вчиться в середній школі (11-18 років); зацікавити нове покоління, щоб в майбутньому вони прагнули розвивати аерокосмічний напрямок країни. В цьому році в американських змагання Team America Rocket Challenge взяло участь 812 команди, це приблизно 5000 дітей.

Команда України вперше побувала на цьому змаганні в США. Здійсненню мрії посприяв Макс Поляков і Noosphere. Оскільки TARC - це національні змагання, брати участь можуть тільки представники США. Але команді з України дали право здійснити офіційні запуски, не претендуючи на нагороди. Ноосферовців запросили і тепло прийняли друзі, з якими познайомилися на Чемпіонаті світу з ракетомодельного спорту 2016 у Львові під егідою Noosphere.

Головне змагання TARC передбачає запуск вантажу в небо на власній моделі ракети. Фінал складається з двох турів. У першому турі беруть участь всі команди, які пройшли в фінал (101 команда). Потрібно злетіти на висоту 775 футів (236 метрів) і доставити назад на землю вантаж цілим і неушкодженим за 41-43 с. За кожну відміну в секундах або метрах учасники отримують штрафні бали. До другого туру проходить 42 команди, які набрали мінімальну кількість штрафних балів. У цьому турі потрібно злітати на висоту 800 футів (244 метра) і спустити вантаж за 42-44 с. І найцікавіше, що щороку організатори створюють нові правила до моделей і польотів. В цьому році в якості вантажу було одне яйце, а на наступному вже може бути і два. Вимоги до конструкції моделі ракети щороку змінюють, щоб розвивати креативне мислення учасників.

У неофіційну програму Чемпіонату світу з ракетомодельного спорту 2016 у Львові проводились такі ж змагання в класі ракет S2/P з призовим фондом 4000 євро. Символічно, що перші і другі місця розділили відповідно американська і українська команди.

Виступаючи на The Team America Rocketry Challenge, українська команда Noosphere Engineering School теж показала хороший результат. В одному з додаткових конкурсів - balsa glider competitions - вона посіла перше місце. За 20-30 хвилин потрібно було побудувати літак з бальси і виданих компонентів, в результаті чого він повинен максимально далеко пролетіти. Наша команда (склад: Олександр Радченко, Богдан Ковальов, Владислав Журавльов, Валерій Бідовскій і тренер - Денис Хміль) показала найкращий результат - 57 футів 10 дюймів або 17 м, 63 см.

Підсумки 15 національного фіналу TARC: відбір пройшла 101 команда з 28 штатів і Британських Віргінських островів. Призовий фонд 100 000$ розділили 10 кращих команд. Крім цього, переможець поїде в червні в Париж представляти США на International ROCKET Challenge, де змагатимуться 4 країни - США, Англія, Франція, Японія.

Для нашої ж команди це була пізнавальна подорож. Ми побачили на практиці, як проходить конкурс, і перейняли досвід. Можливо, Noosphere Engineering School, заснована Максом Поляковим, організовує подібні змагання в Україні. Також будемо прагнути до того, щоб взяти участь в міжнародному поєдинку International Rocketry Challenge і представити Україну на світовому рівні. Більш того, вже про це ведуться переговори. Віримо, що амбітні плани здійсняться в найближчому майбутньому.