Tech Rocks Here@BestRoboFest 2017 з ініціативи Макса Полякова

09.06.2017 15:48

3-4 червня 2017 в Дніпрі на стадіоні «Метеор» відбувся фестиваль інновацій та робототехніки BestRoboFest. Другий рік поспіль Noosphere Engineering School і громадська організація "Асоціація Ноосфера", заснована Максом Поляковим, виступають організатором одного з найбільших інженерних шоу в Україні.

Фестиваль об'єднав змагання роботів, виставку інноваційних розробок, арт-зони та ігрові зони для дітей. Юні та дорослі інженери з усієї України представили 187 робототехнічних розробок на розсуд понад 10 тисячі глядачів. Вхід на фестиваль, як і більшість майстер-класів та участь в конкурсах - безкоштовні.

Юні робототехніки, наймолодшому з яких всього 3 роки, традиційно змагалися в 5 видах змагань, організованих менторами і студентами Інжинірингової школи:


Robo Race, або гонки безпілотних роботів по чорній лінії,
Robo Sumo,
гонки дронів,
Free Style,
Scratch.
Суддівський стіл також очолили представники інжинірингової школи: Ігор Гомілко, Михайло Фесенко, Сергій Пославский, Іван Яцуба.

В цьому році не тільки збільшилася кількість спортсменів, а й розширилася їх географія: крім Дніпра, Запоріжжя, Полтави і Харкова, на фестиваль приїхали команди з Києва, Львова, Одеси, Кривого Рогу, Кіровоградської області. Більшу частину нагород отримали інженери з Дніпра.

Крім того, представники інжинірингової школи не тільки виступили організаторами, а й активними учасниками змагань квадрокоптерів. Антон Стриков посів перше місце у другому класі (коптери, у яких в функції польотних контролерів входить стабілізація апарату в повітрі, утримання висоти і позиції). Вітаємо!

Студенти лабораторії робототехніки та електроніки проводили безкоштовні майстер-класи з Scratch for Arduino і 3D-друку. Наші партнери навчали всіх бажаючих початкової робототехніки WeDo, показували, як збирати роботів, пілотувати мінікоптери.

Активну участь Noosphere Engineering School прийняла і в роботі експозони, демонструючи напрацювання: сервіс для зарядки мобільних телефонів PowerBox, пристрій для передачі тактильної інформації через інтернет SenseBridge, лазерні годинник, марсохід, вже відоме в Дніпрі додаток "Моя поліція", програмний комплекс управління вогнем артилерії ArtOS. Крім того, глядачі могли побачити робота-шпигуна, ультразвукову рукавичку і розумний світлофор.

На фестивалі діяли арт- і фудзони. А на головній сцені BestRoboFest створювали атмосферу свята для всієї родини танцювальні та вокальні колективи Дніпра.

Нововведенням BestRoboFest 2017 і самою видовищною частиною фестивалю стала конкурсна виставка машин-монстрів MonsterCarsUA - "конкурс божевільного авто/мото/вело творчості", або конкурс саморобних транспортних засобів незвичайної конструкції з призовим фондом $9000 за перше, друге і третє місце $5000, $3000 і $1000, відповідно.

Серед учасників MonsterCarsUA були представлені кастомні мотоцикли від українських майстерень з Дніпра, Харкова, Львова, машина-бигфут, саморобні баггі, велочоппери, лежачих велосипедів і стилізоване під фільм "Mad Max" авто, "вивергаюче" язики полум'я і грізний рик. В цілому учасниками конкурсу стали 17 конструкторів. На фестиваль також приїхав кращий cafe racer світу мотоцикл Beckman від харківської мотомастерской ICM. На MonsterCarsUA Бекмен і його автор Ярослав Лутіцкій посіли третє місце. А кращими стали представники Дніпра: 1 місце дісталося Анатолію Єремеєва з мотоциклом в стилі стімпанк "ZbochinetS", 2 місце - Олексію Коденцов і його постапокаліптичному авто Thrasher. В якості журі конкурсу MonsterCarsUA виступили: співзасновник ГО "Асоціація Noosphere" Михайло Рябоконь, ведуча телепрограми "Автострасті" Лариса Максименко, технічний директор компанії FireFly Сергій Аджамський.

Паралельно з конкурсною виставкою на BestRoboFest проходив онлайн-конкурс на кращий проєкт саморобного транспортного засобу. Премію в цій категорії отримав проєкт з Дніпра - "343 Track", стилізація "горбатого" Запорожця під вантажний тягач. Реалізована машина-монстр буде представлена ​​на BestRoboFest 2018.

"У 2006 році в Сан-Матео в Каліфорнії зародився рух Maker Faire. Це заходи, які націлені на популяризацію інженерії, наукових проєктів, мистецтв, ремесел і занять «зроби сам». Я вважаю, що у дітей України повинний бути свій аналогічний майданчик. Відмінні риси BestRoboFest - безкоштовний вхід і наявність не тільки майстер-класів, а й змагань серед роботів, зібраних руками юних інженерів. Приємно спостерігати, що кількість глядачів і учасників в цьому році зросла вдвічі в порівнянні з попереднім, першим роком проведення фестивалю. Вірю, що сьогоднішні юні інженери стануть завтра в авангарді відродження промисловості України!" і ініціатор BestRoboFest.

Ми дякуємо численним учасникам, волонтерам, глядачам, які провели з нами ці 2 дні. Сподіваємося, що захід надихнув вас на нові ідеї, і в наступному році наша експозона поповниться новими проєктами, а в інженерних конкурсах візьме участь ще більше ентузіастів, що прагнуть змінити світ на краще. А це означатиме, що фестиваль досяг своєї мети.