Infusion light. Розумна крапельниця

08.04.2020 12:04

Архітектура охорони здоров'я будь-якої країни побудована за моделлю системи масового обслуговування з кінцевою пропускною спроможністю - тобто з обмеженою можливістю надання певних медичних послуг і сервісів в певній географічній локації.

Пропускна здатність будь-якої системи в першу чергу залежить від внутрішніх властивостей.

Для медицини це показники кількості і професійності медперсоналу, кількості палат та койко-місць, готовності автотранспорту, стану різних систем, таких як системи реанімації, штучної вентиляції легенів і т.д. У цьому переліку обов'язково потрібно згадати інформаційні платформи і процеси у вигляді протоколів, регламентів тощо.

Відома ілюстрація (рис.1) - наочний приклад того, як система перестає справлятися з потоком вхідних запитів, що перевищує плановий рівень. У підсумку, частина запитів буквально перестає обслуговуватися.

рис.1 ↓

Ситуація з COVID-19 небезпечна ще й тим, що вірусна інфекція не тільки збільшує вхідний потік, а й здатна вивести з робочого процесу значну частину медичного персоналу. Це ще більше зменшує пропускну здатність і збільшує число необроблених запитів. Саме тому найважливішим завданням є впровадження технологій, спрямованих на збільшення пропускної спроможності системи охорони здоров'я. Першим логічним кроком є захист медичного персоналу. Також, актуальним завданням є мінімізація витрат часу медичного персоналу на обслуговування одного пацієнта.
 
ЗАВДАННЯ

Проект Infusion Light, створений в Інжиніринговій Школі громадської організації «Асоціація Ноосфера», покликаний мінімізувати кількість часу, що витрачається медперсоналом на моніторинг процесу внутрішньовенного крапельного введення медичних лікарських розчинів.

РІШЕННЯ

Infusion Light - це програмно-апаратний комплекс, який легко інтегрується в систему інфузії і автоматично веде підрахунок обсягу і швидкості процесу подачі ліків через крапельницю.

Знайомтеся з принципом роботи системи Infusion Light у відеоогляді:

Дані з датчиків надходять на централізований пульт або на індивідуальні пристрої медперсоналу. Таким чином, у медпрацівників звільняється час, яке зараз вони витрачають на візуальний контроль процесу подачі ліків внутрішньовенно. Застосування пристрою Infusion Light значно заощадить ресурси медичного персоналу і дозволить витрачати їх на більш важливі завдання.

ІСТОРІЯ ПРОЕКТУ

В кінці 2018 - початку 2019 років розробники проекту підтвердили життєздатність ідеї. Влітку 2019 команда створила макет пристрою і протестувала його в умовах технічної лабораторії. Зараз створено прототип, який містить в собі мінімально необхідний функціонал MVP версії продукту. Команда готується створити комплекс на основі лабораторних досліджень та провести тест в умовах стаціонару. Паралельно ведеться розробка мобільного додатка з мінімумом необхідного функціоналу та серверної частини комплексу.

У листопаді 2019 року проект виграв конкурс проектів та стартапів InnoDnipro 2019 і отримав грант на розвиток у розмірі 100 000 грн.

На фото: студентська команда проекту - Богдан і Петро Лісіцин, Ірина Каряка, а також ментор Ігор Гомілко і керівник Дніпровської лабораторії Noosphere Engineering School Тетяна Буланна.

КОМАНДА

Автори Infusion Light - Богдан Лісіцин, Петро Лісіцин та Ірина Каряка - студенти Дніпровського національного університету ім. О. Гончара. Вони звернулися в Noosphere Engineering School з ідеєю даного проекту в грудні 2018 року. Раніше брати закінчили Кременчуцьке медучилище і мали практичний досвід роботи на позиції середнього медичного персоналу - це дало грунт для створення ідеї і сильну мотивацію для її реалізації. Також, в команді студенти ДНУ ім. Олеся Гончара: Роман Жабітенко (відповідає за mobile розробку), Христина Герасименко (веде SMM проекту), Вероніка Далік (створює дизайн web частини проекту).

Значну роль в проекті займають ментори студентської команди, експерти Noosphere Engineering School: Сергій Пославский, к.ф.-м.н., професійний розробник цифрових систем і платформ з великим практичним досвідом, а також Ігор Гомілко, (к.ф.-м .н) - експерт в мікропроцесорній техніці і Михайло Фесенко - експерт в області промислового дизайну.

ПЛАНИ І ОБРІЇ

Ми робимо все можливе, щоб готові системи Infusion Light стали надійним інструментом для підвищення ефективності системи охорони здоров'я України та, сподіваємося, усього світу.

 З усіх питань і пропозицій співпраці з Noosphere Engineering School звертайтеся:
→ telegram | fb messenger | [email protected]