Про стартап InsideMaps. 3D моделювання та 3D тури онлайн

24.03.2020 12:33

Тепер Дніпровську лабораторію Noosphere Engineering School можна відвідати online, скориставшись 3D туром→ bit.ly/NES-Dnipro-3DTour

Також у відкритому доступі з'явилася інтерактивна 3D модель лабораторії, в якій ви самі можете додавати елементи дизайну, гратися квітами, наповнювати простір новими елементами.

3D тур і 3D модель створив для нас друг Noosphere, проектний менеджер відомого міжнародного стартапу InsideMapsДмитро Грабовець.

Дмитро поділився історією цього успішного стартапу, розповів про особливості сприйняття світу 3D алгоритмами і про виклики, з якими стикалися розробники InsideMaps.

Читайте подробиці в цій статті.

InsideMaps — стартап, заснований в США сім років тому, зараз працює з клієнтами по всьому світу. Головний продукт InsideMaps - унікальна система, здатна розпізнавати глибину простору будь-якого розміру (квартири, будинку або бізнес-приміщення) і створювати індивідуальні віртуальні тури, 3D-моделі, google street view, плани поверхів, фото, відео і всілякі звіти під ключ.

Вся робота з замовником може проходити онлайн. Для сканування простору необхідний тільки ротор InsideMaps HERO ™ - спеціальний девайс, розроблений конструкторами InsideMaps.

СЦЕНАРІЇ РОБОТИ З ЗАМОВНИКАМИ

 Для початку, на локації замовника встановлюють InsideMaps HERO ™. Далі необхідно через Bluetooth підключити до нього iPhone і слідувати мануалу по роботі з пристроєм.

 Отримані фотографії завантажуються на сервер і алгоритми InsideMaps обробляють ці зображення (вони "обчислюють", на яку відстань віддалений від камери кожен піксель на кожному знімку).

 Скрипти, розроблені InsideMaps, перетворюють всю безліч знімків в 3D модель або віртуальний тур. Далі замовлення надходить до відділу, який відповідає за якість. Користувач отримує результат у вигляді посилання на свій віртуальний тур і 3D модель.

I.

Перший (найпоширеніший) сценарій роботи з клієнтами вимагає виїзду фотографів-партнерів InsideMaps на локацію. Найскладніші з таких замовлень - величезні open space. Наприклад, порожній поверх площею 20 тис. м.кв з шістьма рівновіддаленими колонами, або оперний театр, в якому є величезний відкритий простір і безліч дрібних однотипних деталей - крісел по центру. Такі замовлення вимагають допомоги фахівця InsideMaps. Він сам робить серію фотографій з потрібних точок по периметру і з центру приміщення.

II.

При другому сценарії для створення готового 3D зображення фотографам не обов'язково виїжджати на місце зйомок. У разі роботи над складними, великими приміщеннями замовник може вислати в InsideMaps CAD креслення свого завдання. За ним розробники підготують 3D або 2D модель ± за 20 годин (термін безпосередньо залежить від площі та поверховості).

Наприклад, величезну фабрику (12-ти поверховий будинок) переводили в 3D більше тижня. У підсумку, в цій будівлі можна розглянути онлайн абсолютно все: вікна, двері, переходи висоти. Результат вийшов дуже якісний, але дуже важкий.
 

У той же час, для створення шестиповерхового віртуального туру для Дніпровської Центральної міської бібліотеки знадобилося всього 3 дні.

Щоб весь обсяг даних не довантажувався одночасно і не гальмував роботу телефону при перегляді, розробники InsideMaps запозичили технологію комп'ютерних ігор - в певний момент часу у користувача завантажується певний сегмент будівлі, а інші поверхи і дільниці не завантажені (це значно зменшує обсяг контенту).

ЯК ОРГАНІЗОВАНА БАЗА ДАНИХ INSIDEMAPS

У компанії функціонує кілька серверів, які розташовані в кількох частинах світу. Різні кластера серверів обслуговують клієнтів з різних географічних зон.

МАСШТАБУВАННЯ І УСКЛАДНЕННЯ БІЗНЕС-ПРОЦЕСІВ

З розширенням географії клієнтів в InsideMaps зіткнулися з необхідністю швидко локалізувати систему для місцевого споживача (якщо замовник хоче японську мову інтерфейсу 3D моделі, значить, він повинен це отримати).

Більше півроку зайняло переведення всього необхідного контенту: інструкції, сайт і всі візуальні компоненти клієнтської частини управління системою. У InsideMaps з'явилася експертиза створення мультимовної платформи, команда поповнилася фахівцями з Сербії, України, Японії та інших країн.

ОБМЕЖЕННЯ І ЯК З НИМИ БУТИ

InsideMaps рідко працює з музеями, хоча це - перший тип замовників, який приходить на розум при ідеї проекту по 3D моделюванню приміщень. Це пов'язано з технологічними особливостями будови HERO ™. Штатив для HERO при зйомці під певним кутом потрапляє в кадр. Система розпізнає такі знімки і не включає їх до фінальної панорами.

Тобто, технологія дозволяє робити знімки з кутом охоплення ≤ 300º. При такому методі 3D моделювання відвідувач віртуального музею не може дивитися вертикально вниз або вгору на всі 90º. Система InsideMaps дає можливість зробити це на 45º - не зовсім те, що потрібно такого роду замовникам.

Для вирішення проблеми конструктори InsideMaps планували розробити додатковий автоматичний штатив, що повертає камеру під потрібним кутом. Конструкція невиправдано збільшила б ціну кінцевого продукту і від ідеї вирішили відмовитися.

З музеями, в основному, працюють конкуренти стартапу. Кожен на цьому ринку - майстер своєї справи і InsideMaps удосконалює те, що вміє найкраще.

Приклад 3D туру по музею, створеного Дмитром на волонтерських засадах Зоологічний музей Дніпровського національного університету.

ЯК СИСТЕМА НАВЧАЄТЬСЯ БАЧИТИ СВІТ ПРАВИЛЬНО

Програмне забезпечення InsideMaps постійно вчиться новим алгоритмам розпізнавання поверхонь, їх точної геометрії і віддаленості від точки зйомки.

З одного боку, у ПЗ "за спиною" близько 1 млн. проектів, а значить, досвід моделювання безлічі різних просторів. Зараз йому набагато легше розпізнавати деталі, ніж на старті проекту. Тим не менш, скрипти InsideMaps досі бувають спантеличені заглибленнями в стінах або затемненими кутами. Замість далекої кутової частини стіни алгоритм може побачити щось на зразок картини в стилі Пікассо в рамці.

Найбільше заплутує алгоритм проста куля - тут нема за що зачепитися. При роботі над Планетарієм (сферичним приміщенням) система вирішила, що знаходиться на вулиці і що над нею - небо, а навколо неї немає стін. У таких випадках підключаються розробники і тестувальники, донавчають систему або коректують дані вручну.

КОМАНДА INSIDEMAPS

Технічним двигуном InsideMaps є CTO Йорген Біркле і директор по розробці Владим Чакаревіч, які керують розробниками. Також в команду входять дизайнери, фахівці з Deep Learning, Big Data аналітики та QA інженери.

Штаб квартира знаходиться в США, але особливість стартапу - у великій розподіленості фахівців (частина з них співпрацюють з InsideMaps з Сербії, Швеції, Бангладешу). В Україні знаходиться, в основному, команда QA, Support і співробітники, які можуть провести фотографування.

Координація настільки розподіленої команди - основний challenge роботи менеджменту, найскладніша і найважливіша складова успішного розвитку компанії.

www.insidemaps.com

www.insidemaps.com.ua