Захист дипломних робіт бакалаврів в рамках проекту "Студентська ракета"

22.07.2020 16:29

24 червня 2020 року відбувся захист випускних робіт бакалаврів студентами фізико-технічного факультету Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, виконаних в рамках науково-освітнього проекту "Студентська ракета" в Dual Center Space і Noosphere Engineering School.

Це перші за довгий час дипломні роботи, які повністю самостійно створені студентами фізтеху ДНУ зі справжньою практичною реалізацією. Їх тематика відповідає вимогам до бакалаврським робіт за фахом 134 "Авіаційна та ракетно-космічна техніка", і цілям Dual Center Space. Відповідно до завдання дипломної роботи студенти вирішили задачі з проектування та конструювання відсіків, вузлів і агрегатів ракет надлегкого класу з висотами підйому від 7000 до 20 000 м, розробили технологічні процеси їх виготовлення і збірки, спроектували спеціалізовані технологічні пристосування. Також, студенти сформулювали принципи і вимоги до безпечного виконання робіт і до охорони праці. Справжньою окрасою процесу захисту дипломів стала демонстрація реальних конструкцій ракет легкого класу і відеодемонстрація їх запуску на спеціалізованому полігоні.

Підготовка подібного дипломного проекту - тривалий і нелегкий процес. Студенти провели не один місяць за комп'ютерами, виконуючи необхідні розрахунки, і на виробничій ділянці, відпрацьовуючи спроектовані конструкції в процесі виготовлення деталей і випробувань. Найбільшу підтримку у виконанні дипломних робіт з боку університету студентам надала кафедра технології виробництва.

Дипломники, які захистили свої роботи - це кістяк студентського колективу, який веде роботу по проекту "Студентська ракета" під менторством Вадима Анатолійовича Солнцева.

Ми хочемо розповісти про кожного героя цього "захисту", тому що їхні історії надихають нас і мотивують рухатися далі в популяризації інженерної справи і науки в Україні.

ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ ДОБРОДОМОВ

Спеціальність: Авіаційна та ракетно-космічна техніка. Тема дипломної роботи: "Технологія та автоматизація виробництва парашутного відсіку ракети надлегкого класу". Успішно закінчив бакалаврат влітку 2020 року.

Саша про себе і про специфіку своєї дипломної роботи:

«В проектах Інжинірингової школи я беру участь уже майже 3 роки. Першим з них була модернізація токарного верстата, після якого я перейшов в "Студентську ракету" і з того моменту працюю в рамках цього проекту.

З приводу дипломної роботи: ідея нашої команди полягала в тому, щоб "розібрати" ракету по відсіках, взяти кожен відсік в якості теми дипломної роботи і спроектувати його. Так ми вирішили створити ракету, грунтуючись на досвіді, вже отриманому при розробці попередніх "виробів".

І це вдалося, багато в чому завдяки сприянню Кулика Олексія Володимировича, який підтримував нас на всіх стадіях розробки дипломних робіт, а також під час їх захист. До речі, про захист. Він пройшов дуже добре і члени комісії, на мій погляд, були приємно здивовані, тому що це перші роботи на фізтесі ДНУ за багато років, які були зроблені з нуля, а не взяті у старшокурсників. Крім того, ми представили деякі відеоматеріали по експлуатації наших ракет, що теж дуже сподобалося комісії. Результат на обличчя - ми всі отримали найвищий бал за дипломні роботи. Хотілося б висловити за це подяку Dual Center Space і Noosphere».

АРТЕМ СЕРГІЙОВИЧ ШВЕЦЬ

Спеціальність: "Авіаційна та ракетно-космічна техніка". Тема дипломної роботи: "Технологія та автоматизація виробництва рухового відсіку ракети надлегкого класу".

Артем про Інжинірингову школу, про себе та про плани на майбутнє:

«У Інжиніринговій школі я вже півтора року. Весь час працюю тут в проекті "Студентська ракета". Школа дала додаткові знання, а найголовніше, практичні навички розробки рухового відсіку. Це допомогло мені самостійно написати і захистити дипломну роботу. Якщо говорити про майбутнє, то я хочу і надалі розвиватися в тому ж напрямку».

ОЛЕКСІЙ СЕРГІЙОВИЧ ТУБАН

Спеціальність: "Авіаційна та ракетно-космічна техніка". Тема диплома: "Технологія та автоматизація виробництва приладового відсіку ракети надлегкого класу".

Олексій про свій досвід:

«У проекті Інжинірингової школи я приблизно рік, що дало мені колосальний поштовх в житті. Я працював у проекті "Студентська ракета", а також проходив курси "Ansys" і "SolidWorks". Це був дуже крутий досвід, який дав мені практичні знання проектування, виготовлення і розрахунку всього, що може "змусити" ракету полетіти. Для мене це шлях вирішення реальних проблем, чому, на жаль, не вчать в університеті.

Величезне дякую хотілося б сказати всім, хто брав у цьому участь і допомагав нам, особливо Кулику Олексію Володимировичу і Солнцеву Вадиму Анатолійовичу».


У планах молодих інженерів - робота над проектом "Студентська ракета", навчання в магістратурі ДНУ імені Олеся Гончара за спеціальністю "Авіаційна та ракетно-космічна техніка" зі спеціалізацією "Технології виробництва ракетно-космічних літальних апаратів". Паралельно хлопці планують проведення дослідницьких робіт, збір інформації для магістерських робіт і, звичайно ж, роботу на головний результат - створення ракети з висотою підйому 100 км.