Corona Scanner проти COVID-19. Тест на соціальну відповідальність

06.04.2020 20:32

Пандемія COVID-19 ─ виклик для систем охорони здоров'я усьому світу. Ми бачимо це випробування набагато ширше. В першу чергу зараз перевіряється на міцність економічна, суспільна та інформаційна архітектура держави.

Ми стали свідками того, що явищаприроди та їх вплив на сучасне людство вивчені недостатньо. Динаміка пандемії, помилки та успіхи протидії вірусу, а також аналіз наслідків стануть предметами досліджень для усієї наукової спільноти. В результаті зіткнення з COVID-19 світ розділиться на "до" та "після". 

А зараз ми перебуваємо в точці біфуркації, коли неможливо однозначно прогнозувати те, що ще вчора здавалося таким зрозумілим та чітко визначеним. У цій історичній точці важливо діяти.

Експонентний (нелінійний) характер нинішніх подій свідчить не лише про динаміку зростання проблеми, але й надає шанс на експоненційне примноження корисних починань. У час кризи будь-яка система стає особливо чутливою до випадкових відхилень і впливів. Головним зараз є пошук нових точок опори та росту

Тому Noosphere Engineering School поєднує науку, освіту та бізнес і повністю занурюється у процес пошуку інноваційних ефективних рішень. Цією статтею ми відкриваємо серію публікацій, присвячених нашим проектам, які заслуговують на увагу в контексті пандемії COVID-19. 

Сьогодні говоримо про проект «Corona Scanner», робота над яким вже два тижні ведеться в Рівненській лабораторії Noosphere Engineering School на базі університету НУВГП. Автори ідеї, Володимир Шевчук та Олександр Коленчук, вже мають досвід співпраці з Інжиніринговою Школою Noosphere та НУВГП. Завдяки консолідації студентів та менторів нашої лабораторії, експертів НУВГП, фахівців медичних закладів, представників ІТ спільноти та місцевої влади м. Рівне, проект «Corona Scanner» розвивається дуже оперативно.
 

ПРОБЛЕМА 

Отже, одним з головних способів ефективного протистояння пандемії є послідовне дотримання соціальної відстані, якісна обсервація, ізоляція та просте дистанціювання.

Соціальна дистанція ─ це результат людської поведінки. Одні розуміють навіщо це робити, але інші нехтують рекомендаціями. При такій нерівномірності піддаються ризику і перші і другі. Людина готова діяти раціонально (правильно) в умовах повного розуміння того, що відбувається. Прозоре інформування про актуальний стан речей ─ вкрай важливий аспект, про який важливо пам'ятати.

Проблему, яку вирішує додаток «Corona Scanner» можна сформулювати так →

На даний момент для широкого загалу відсутній сервіс, який здійснює такі функції:

  Підтримка та моніторинг роботи медичних установ, надання інформації про забезпеченість медичних закладів.
  Відображення готовності влади до боротьби з коронавирусом COVID-19.
  Постачання необхідних товарів та послуг групам населення, які потребують допомоги.
  Аналіз зібраних даних про здоров'я та нагальні потреби населення за обраними критеріями.
•   Порівняння зібраної інформації від населення з інформацією від медичних установ.

РІШЕННЯ 

Мобільний додаток і веб-сервіс, що забезпечує:

  Оперативне опитування, моніторинг та візуалізацію зміни стану здоров’я населення, з можливістю побачити дані у конкретному районі чи вулиці міста (або у будь-яких адміністративних одиницях).
  Моніторинг потреб населення – користувач зможе відмітити продукти, ліки та інших ресурси, яких він гостро потребує, з можливістю подальшого надання потрібних товарів та послуг (в тому числі оффлайн сервісів, що розташовані поруч таких користувачів). Це уможливить оперативне реагування влади та волонтерів на потреби населення.
•   Моніторинг поточного стану медичних закладів – лікарі вперше напряму зможуть відображати дані про наявність чи відсутність необхідних ресурсів, і ця інформація одразу буде доступна владі 24/7. Це уможливить оперативне реагування влади та волонтерів на потреби лікарень.
  Акумуляції зібраних даних про здоров’я і потреби населення за вибраними критеріями та розробка статистичного інструментарію.

ЯК ПРАЦЮЄ CORONA SCANNER

 

 
ЩО МИ ОЧИКУЄМО

 

«Corona Scanner» - це свого роду тест на соціальну відповідальність. Загальний результат залежить від кожного з нас, від готовності ділитися інформацією, що здатна врятувати спільноту від неконтрольованого інфікування населення та збільшення тиску на систему охорони здоров'я. 

Робота над проектом ведеться повним ходом, ми будемо тримати вас в курсі.

З питаннями та пропозиціями щодо проекту «Corona Scanner» звертайтесь:
→ telegram | fb messenger | [email protected]