Студенти ДНУ і ДНУЗТ пройдуть стажування в Інжинірингової школі

01.07.2016 16:42

25 червня, в суботу, завершився міжвузівський студентський Інноваційний турнір за підтримки Noosphere Engineering School. Студенти двох університетів Дніпра - ДНУ ім. Гончара та ДНУЗТ ім. Лазаряна - отримали експертну підтримку і шанс реалізувати проєкти, спрямовані на поліпшення інфраструктури ВНЗ. У чесній боротьбі дві команди переможців вибороли гранти на розвиток своїх ідей. Детальніше про те, як проходив турнір, про склад журі та менторів та які ідеї стали кращі, читайте далі.

Змагальна частина турніру проходила 22 та 23 червня на двох майданчиках: ДНУ ім. Гончара та ДНУЗТ ім. Лазаряна. Фінал відбувся 25 червня в 9-му корпусі ДНУ ім. Гончара, в лекційному залі Noosphere Engineering School.

Для того, щоб створити прототип свого, можливо, першого інженерного проєкту, студенти отримали найнеобхідніше: макетні плати, коннектори, датчики, сенсори, wi-fi модулі, LCD-екрани, а також Arduino. Але найбільш цінною для них була підтримка журі та менторів.

До суддівської колегії увійшли представили топ-менеджменту Noosphere і академічної науки:

Михайло Рябоконь - Chief Innovation Officer, Noosphere

Дмитро Майданюк - Project Manager, Maxymizely

Юрій Лецер - Chief Executive Officer, Maxima Labs

Анатолій Косолапов - Доктор технічних наук, професор ДНУЗТ ім. Лазаряна

Тетяна Володимирівна Ходанен - ​​доцент кафедри теоретичної та прикладної механіки ДНУ ім. Гончара

Олександр Баєв - PhD, Sr. Engineer, Samsung R&D Institute Ukraine, засновник SpinOffHack

Менторами виступили:

Ігор Гомілко (Noosphere Engineering School)

Михайло Фесенко (Noosphere Engineering School)

Ростислав Чекмарьов (Noosphere)

Олександр Пеня (Maxymizely)

Ілля Зобно (Together Networks)
Олексій Молчановский (Prometeus)

Віталій Артемов (DystLab)

Олександр Кузьмюк (Distributed Data Systems)

Олександр Баєв (Samsung, Spinoffhack)

Журі та ментори надали кожній команді зворотний зв'язок, вказали на "вузькі місця" проєктів і порекомендували шляхи удосконалення прототипів.

На шляху до фінального рішення журі проєкти пройшли 4 етапи:

1 етап. Формування команд, генерування ідей інженерних проєктів. Деякі учасники прийшли вже зі своїми ідеями.

2 етап. Перевірка ідей на життєздатність. На цьому етапі учасників підтримали і дали рекомендації досвідчені ментори - експерти в сфері інноваційних розробок.

3 етап. Хлопці створювали прототип, при цьому враховували рекомендації фахівців, а також використовували надані їм інструменти і матеріали.

4 етап - пітчинг. Презентації проєктів оцінювалися за кількома критеріями: корисність, реалізація, технологічність, досягнутий прогрес, команда проєкту, якість презентації.

Максимально по кожному з критеріїв судді нараховували команді 5 балів.

5 студентських команд представили презентації своїх проєктів журі і глядачам:

5 місце. Команда StudSud презентувала проєкт "електронної шпаргалки" - студентської вікіпедії. Хлопці вже встигли створити сайт, але ще належить робота з контентом. Найскладніша задача - продумати редактор формул для розміщення інформації з технічних спеціальностей. Викладачі зі складу журі висловили сумнів у доцільності цього сервісу, але все ж запропонували варіанти вирішення проблеми, з якою зіткнулися студенти.

4 місце. Команда StudRide два дні працювала над створенням прототипу пристрою, за допомогою якого у велосипедистів з'явиться можливість автоматично ставити і знімати свій байк на/з парковки. Також хлопці продумали автономні станції прокату по "студентському" маршруту, що пролягає через студентські містечка університетів і інститутів Дніпра, а також парки Гагаріна, Дубініна, Севастопольського та Шевченко.

3 місце. Учасники найчисленнішої команди Sungather представили проєкт системи перетворення сонячної енергії. Підвищення ефективності використання альтернативної сонячної енергії досягається за рахунок використання концентрації випромінювання на сонячну панель, а також додаткового використання тепла, що знімається з панелі. Завдяки комбінації перетворення електричної і теплової енергії, ККД системи може бути доведена до 60%, а використання концентраторів сонячного випромінювання дозволяє зменшити вартість панелей при отриманні тієї ж кількості електрики. Таким чином, хлопці планують забезпечити навчальні корпуси та гуртожитки ВНЗ "сонячною" електрикою і теплом.

2 місце. Команда студентів Дніпропетровського національного університету представила проєкт Electronic Key. Учасники створили прототип електронного ідентифікатора особистості студента, який буде служити для автоматизації обліку відвідувань лекцій і практичних занять, а також для доступу до різних інформаційних джерел через RFID і ESP. Цей проєкт завоював право на реалізацію на базі Noosphere Engineering School.

1 місце. Студенти Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту створили прототип проєкту POWER BOX. Сервіс передбачає пристрій спеціальних автоматичних осередків для підзарядки і зберігання мобільних гаджетів.
Автори ідеї також продумали можливість масштабування завдяки установці POWER BOX в бібліотеках, на вокзалах і в аеропортах. Хлопці отримали максимальну кількість балів від суддівської колегії та право на розробку робочої моделі продукту.

Команди-переможці, POWER BOX і Electronic Key, отримали дипломи, право на 3 місяці стажування в Noosphere Engineering School і гранти на розвиток представлених продуктів. В якості заохочувальних призів партнер турніру, компанія InFly, презентувала переможцям сертифікати на командні бої на мінікоптерах.