Студенти створюють 3D-принтер FDM 400 в лабораторії Школи

14.08.2018 09:42

Студенти під керівництвом Олени Карпович працюють над створенням сучасного 3D-принтера з областю друку 1000х400х400 мм.

Ідея проекту народилася в ході програми «Проектування в системі тривимірного твердотільного моделювання SolidWorks», коли хлопці та ментори виявили необхідність FDM-принтера для реалізації великогабаритних 3D-моделей.

Новий 3D-принтер Noo-400 дозволить виготовляти:

> Деталі складної форми з ABS, PLA і інших матеріалів з температурою екструзії до 2800С для виробів проектів інжинірингової Школи;

> Технологічне оснащення з ABS пластику, зокрема, для матриці викладки композиційного матеріалу або ливарних форм умовно великих габаритів;

> Деталі з ABS пластику методом FDM друку великих розмірів 1000х400х400 мм, в тому числі для проекту «Студентська ракета».

Проект складається з кількох етапів, протягом яких хлопці будуть вчитися підбирати необхідні комплектуючі, проектувати корпус принтера, портал, механізми подачі, розробляти системи управління, робити монтаж плат і налагодження пристрою.

На даний момент, команда проекту вже впоралася з першорядними завданнями і працює над електронною схемою управління принтера, здійснює повну збірку механічної частини. Хлопці, також, виконали перевірку збирання компонентів принтера і визначили матеріал друкованих деталей.

У завершеному вигляді конструкція 3D принтера FDM 400 буде володіти такими особливостями:

  • Область друку 1000х400х500 мм для великих об'єктів.
  • Стіл для пластиків з великою усадкою, який повністю обігрівається.
  • Два окремих екструдера для друку різними матеріалами, в тому числі складних конструкцій з розчинними підтримками.

Тим часом, студенти не тільки власноруч створюють принтер, а й діляться своїм досвідом з іншими! У червні хлопці разом з ментором надали допомогу в побудові, налагодженні та прошивці принтера для Коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.

Зовсім скоро відбудеться захист проекту і принтер буде готовий до запуску!