EOS Media: платформа для аналізу стихійних лих

03.09.2018 12:33

Студенти Інжинірингової Школи Noosphere під керівництвом ментора, Тетяни Буланої, створили платформу для відстеження та аналізу стихійних лих та антропогенних катастроф.

Веб-додаток EOS News розроблено для освітлення різного роду стихійних лих і катастроф. Додаток комбінує дані про локацію події з  супутниковими знімками та додатковою інформацією з медіа джерел і соціальних мереж. Користувач програми може на власні очі спостерігати за розвитком події, порівнювати зміни на місцевості «до» і «після» події, аналізувати подію за допомогою наданих інструментів, сповіщати про нові події, створювати матеріал для статей / блогів.

Корисність даного проекту можна розглядати відразу в декількох напрямках. З одного боку, з'являється можливість проводити аналітику власними руками з тих чи інших кейсів, пов'язаних з природними лихами. У той же час, користувач може наочно показати зацікавленим особам приблизні масштаби цих катастроф, які щодня відбуваються у всьому світі, а також проаналізувати їх вплив.

За допомогою платформи EOS Media можна відстежувати повені, виверження вулканів, прориви дамб, пожежі, інші події, спричинені людською діяльністю, бачити їх розміри на супутникових знімках, виявляти закономірності, робити прогнози на майбутнє. Крім того, проект дає можливість звернути увагу громадськості на менш популярні регіони і їх проблеми.

У найближчому майбутньому, серед завдань команди - інтеграція платформи з існуючими продуктами і автоматизація процесів, які, на даний момент, виконуються вручну.

Команда проекту поділяє цільових користувачів на три групи: журналісти, блогери та ГІС-фахівці. Перші дві групи зможуть використовувати додаток як потужне джерело контенту та добувати матеріал для своїх статей, оглядів, інформаційних зведень. У свою чергу, ГІС-фахівці отримають можливість створювати свої власні події, обробляти знімки поверхні планети найбільш оптимальним способом, складати власну аналітику для зображень, пов'язаних з дистанційним зондуванням Землі.

Нагадаємо, що раніше даний проект оцінив Ешлі Венс, один з найвпливовіших журналістів Кремнієвої долини. Письменник побував в гостях у Інжинірингової Школи, поспілкувався з розробниками платформи, пообіцявши протестувати додаток і поділитися своїми враженнями.

Чекаємо перших відгуків і майбутніх релізів від команди проекту!