Президент Петро Порошенко ознайомився з проєктом ArtOS

29.04.2016 15:58

27 квітня на базі військової частини Збройних Сил України, в селі Дівички Київської області пройшов огляд сучасних зразків озброєння і військової техніки ракетних військ та артилерії.
Зі зразками сучасного озброєння ознайомилися Міністр оборони Степан Полторак і Президент України Петро Порошенко.

Нам особливо приємно відзначити, що серед представлених зразків був і програмний комплекс управління вогнем артилерії ArtOS. Цей проєкт був реалізований на базі Noosphere Engineering School під керівництвом офіцера відділу розвитку штабу ракетних військ і артилерії Командування Сухопутних військ ЗСУ Ярослава Шерстюка. ArtOS - перший український комплекс управління артилерійським вогнем. Він дозволяє оптимізувати роботу підрозділів артилерії в ланці знаряддя-взвод-батарея та істотно скоротити час підготовки до виконання бойових завдань артилерії.

"Особливість ArtOS, яку високо оцінило керівництво ВСУ"- термінал навідника "Соднам (система відображення даних навідника). Соднам - спеціальний блок, що відображає дані для наведення знарядь. Він підключається до планшета і пристосований до польових умов: ударостійкий, герметичний і тримає заряд близько тижня", - розповідає Ярослав Шерстюк, автор ідеї та конструктор ArtOS.


Раніше Ярослав Шерстюк проводив вуличні акції програмного комплексу ArtOS командувачу Ракетних військ і артилерії Збройних Сил України генерал-майору В'ячеславу Горбаневу на Рівненському полігоні в складі гаубичної артилерійської батареї Д-30, 24-го окремого штурмового батальйону "Айдар". На показових заняттях батарея показала відмінні результати виконання вогневих завдань.

На озброєння української армії вже передано п'ять комплектів ArtOS: в 55 окрему артилерійську бригаду

ім. генерал-полковника Василя Петрова і в 93 окрему механізовану бригаду.

Детальніше про демонстрацію комплексу 27 квітня - дивіться в сюжеті телеканалу "112" (з 7:40).