Переможців Star Track-2 визначено

11.06.2018 00:00

9 червня в Space Engineering School відбувся Другий студентський космічний турнір Star Track, в якому студенти презентували свої розробки в сфері космічних досліджень та поборолися за головний приз - можливість реалізації практичної моделі проекту.

У турнірі взяли участь 10 команд, до складу яких увійшли студенти і випускники фізико-технічного факультету Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, Національного технічного університету "Дніпровська політехніка", Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту, а також Коледжу ракетно-космічного машинобудування ДНУ.

В результаті пітчинг-сесії, журі визначило переможців у кожній тематиці:

  • CanSat, супутники: команда "T. S. Industries", команда "FIRE".
  • CanSat, ракета-носії: команда "Кульбаби", команда "Maximus".
  • Дослідницький ракетний комплекс: команда "DniproSkyLab".
  • Freestyle: команда "Альбатрос", "Compo Rocket", "Moon Screen", "Мрійники", "Space Brain".

Команди-переможці розділили призовий фонд від Noosphere, який склав 20 000 грн. Крім фінансової підтримки, учасники отримали можливість працювати над реалізацією своїх проектів під керівництвом менторів Школи і консультуватися з експертами в сфері розвитку стартапів, космічних технологій, проектного менеджменту та IT.

Михайло Рябоконь, співзасновник Інжинірингової Школи, зазначив, що одним із головних завдань подібних заходів є відродження інтелектуального капіталу в сфері космічних досліджень. Михайло надихнув студентів, повідомивши, що глобальна мета школи - створити майданчик, де студенти зможуть запускати стартапи і формувати майбутнє ракетно-космічної галузі.

Учасники турніру презентували свої розробки в 4 номінаціях, здивувавши глядачів сміливими пропозиціями і конструктивними рішеннями:

Так, команда DniproSkyLab розробила пропозиції щодо створення ракетного комплексу для зондування нижніх шарів атмосфери в інтересах науки і господарства. Призначення комплексу - оперативний висновок корисного навантаження на висоту від 20 км, а також збереження матеріальної частини після польоту. Крім того, учасники проекту не тільки хочуть розвивати експериментальне ракетобудування, але і прагнуть підвищити кваліфікацію майбутніх спеціалістів, залучаючи до виробництва студентів і молодь.

Представники T.S. Industries і Fire презентували проекти по створенню корисного навантаження - супутників CanSat, завдання яких передавати телеметрію і вести зйомку на камеру під час спуску на землю. Обидві команди приділили особливу увагу hardware складовій, а також програмному забезпеченню, яке необхідне для ефективної роботи пристроїв.

Команда Moon Screen здивувала експертів оригінальною пропозицією використовувати природний супутник Землі, Місяць, як екран для проектора. Мета проекту - популяризація космосу, отримання прибутку за рахунок реклами, розширення сфери інформаційних технологій.

Студенти з команди Maximus запропонували оптимальну конструкцію ракети для збору метеорологічних даних, випробування експериментальних головних обтічників і проведення науково-дослідницької роботи, в цілому. Команда презентувала не тільки рішення технічного завдання турніру, а й продемонструвала детальний план з подальшого вдосконалення проекту. Мрія учасників команди - серійне виробництво таких ракет.

Команда Compo Rocket представила проект з підкорення космосу одноступінчатою ракетою, виконаної з композиційного матеріалу. Сьогодні, питома міцність композитів є привабливою і раціональною для використання в галузі космічних досліджень, що робить дану розробку актуальною.

Представники команди Кульбаби запропонували відразу три проекти, серед яких одноступенева некерована ракета з вкладним двигуном (CanSat), одноступенева некерована / керована ракета з двигуном типу несучий корпус і двоступенева керована ракета з двигуном типу несучий корпус.

Нарешті, в категорії Freestyle:

команда Space Brain представила багатоцільовий літальний апарат Aqua AirKos-1, який зможе здійснювати вертикальний зліт-посадку на будь-яких територіях Землі;
Микита Доценко з команди Альбатрос здивував експертів оригінальним творчим підходом до презентації свого проекту - ракети, здатної пролетіти 15 км;
команда Мрійники запропонувала план проектування і виготовлення масштабної моделі рухомого грунтового ракетного комплексу "Темп-2МС".

"Star Track - це чудовий майданчик для об'єднання людей, ідеї та розробки яких формують космічну галузь країни. У турнірі взяли участь, як "ракетобудівники" початківці, так і учасники з уже вагомим практичним досвідом. Саме таке партнерство мотивує молодь не боятися і створювати свої проекти,"- коментує Ігор Гомілко, завідувач лабораторії робототехніки та електроніки Noosphere Engineering School, доцент кафедри радіоелектроніки ДНУ ім. О. Гончара, кандидат фізико-математичних наук.

Учасник команди Fire, Артем Гірка зазначив, що чим більше студентів і школярів братимуть участь в подібних космічних турнірах, тим ймовірнішим є ривок в проектуванні супутників і ракет, адже подібні ініціативи дають можливість знайти ефективні конструкції і допомагають по новому подивитися на вже усталені процеси.

Максим Поляков, засновник Noosphere і Noosphere Engineering School підкреслив: "ракетобудівна галузь на відміну від сфери ІТ ставить більш високу планку в питаннях прототипування та відпрацювання гіпотез. Потрібно більше часу, фінансів і глибока експертиза. Рішення «на коліні» і добре знайомі ІТ-фахівцям «милиці» тут не працюють. Це та сфера, де якісні показники цінуються куди вище кількісних. Саме тому мені приємно відзначити, що проекти, представлені на цьому Star Track, виявилися на голову вищими за ті, що презентувалися на попередньому хакатоні. Сподіваюся, студенти, які беруть участь в турнірі, не втратять інтерес до космосу, і незабаром поповнять ряди співробітників компаній EOS і Firefly Aerospace, які сьогодні делегували своїх експертів на роль менторів та суддів. Думаю, тепер турніру прийшов час виходити на загальнонаціональний рівень."

Ми в Noosphere Engineering School переконані, що підтримка ідей і залучення молоді - запорука створення конкурентоспроможної космічної продукції. Двері Школи завжди відкриті для студентів, випускників і молодих дослідників, які хочуть реалізувати свої ідеї в лабораторіях або приєднатися до перспективного інженерного стартапу в Дніпрі, Рівному, Черкасах і Києві.

Бажаємо переможцям удачі в створенні практичних моделей і чекаємо на подальші результати тестування!