Другий етап проєкту “Upgrade Lathe”

25.06.2018 10:13

Студенти Space Engineering School продовжують роботу над проектом модернізації токарного верстата HobbyMat MD65, який був запущений в січні 2018 року.

Нагадаємо, що перший етап, з яким студенти успішно впоралися, складався з налагодження верстата HobbyMat MD65 для обробки дерева, пластика і м'яких кольорових металів, а також його оснащення ЧПУ системою. Була відпрацьована механіка рухів за двома осями та система управління.

З березня команда працює над створенням модуля намотування на токарний верстат, вирішує ряд завдань і вчиться підбирати необхідні комплектуючі, проектувати і виготовляти нитеукладчик, механізми подачі та обертання, розробляти систему управління, виконувати монтаж плат, здійснювати налагодження пристрою.

В результаті другого етапу буде виготовлений модуль намотування різних ниток, джгутів і стрічок на оправлення для отримання виробів з композиційних матеріалів.

Фінальна мета проекту - вдосконалити існуючий токарний верстат з ручним керуванням шляхом оснащення його системою ЧПУ на базі Mach3.

В ході роботи студенти отримують практичні навички проектування і конструювання систем з ЧПУ, управління програмою SolidWorks, а також покращують технічне оснащення лабораторної бази фізико-технічного факультету ДНУ ім. О. Гончара та Інжинірингової Школи Ноосфера.

Готовий верстат з ЧПУ і модуль намотування буде використаний для виготовлення деталей з кольорових і композиційних матеріалів для «Студентської ракети».

До складу команди проекту увійшли студенти фізико-технічного факультету:

  • Бердо Олег,
  • Вільдякскін Олег,
  • Даниленко Владислав,
  • Добродомов Олександр,
  • Корпач Леонід,
  • Сіренко Максим.

На даний момент хлопці під керівництвом менторів тестують системи управління і алгоритмів намотування, а вже незабаром, представлять готовий пристрій до захисту.