Любов Шостак. Інтерв'ю для Noosphere Engineering School

19.12.2022 13:23

Любов Шостак – серце Noosphere Engineering School Rivne і головна координаторка проєктів нашої лабораторії у Рівному та аспірантка Національного університету водного господарства та природокористування. Сферою наукових інтересів Люби є математичне та комп’ютерне моделювання процесів утворення гумусу для різних типів землекористування.

За її участю було започатковано декілька успішних проєктів. В багатьох з них вона безпосередньо брала участь як Scientist, Python розробник, координатор, а також PO та PM. Так, на рахунку Люби участь у проєктах: ExhausedSoils, Tesla Hamster 3.0, Out of the box, mARket і GuidAR.

Ми поставили Любі декілька питань і дізналися враження від участі у проєктах “школи”.


ЛЮБО, ЯК ТИ ПОЗНАЙОМИЛАСЬ NOOSPHERE ENGINEERING SCHOOL? ПАМ'ЯТАЄШ СВОЇ ПЕРШІ ВАЖЕННЯ?

Зі “школою” я познайомилась 2017 року, коли вчилась на третьому курсі Кафедри комп'ютерних наук та прикладної математики.
Тоді Ноосфера проводила виїзну сесію в нашому університеті та презентувала проєкти студентів Дніпровського національного. 

Розробки справили на мене сильне враження. Це було захоплення від представлених приладів та мобільних застосунків, адже вони були розроблені саме студентами “школи”. Тоді ж я познайомилась з авторами цих проєктів, щоб дізнатись яких знань мені не вистачає для реалізації власних ідей.


ЯКИМ ДЛЯ ТЕБЕ СТАВ ДОСВІД УЧАСТІ ПРОЄКТАХ “ШКОЛИ”?

Звичайно, спершу у лабораторії все було нове і навіть складне. Першим завданням стало дослідження впливу погодних даних на стан лісових територій в рамках проєкту ExhaustedSoils. Це стало геть новим досвідом, я багато вчилась, що позитивно позначалось не тільки на розвитку проєкту, але й на моїх успіхах в університеті. Наразі для ExhaustedSoils я працюю в напрямі оцінки стану земель сільськогосподарського призначення. Насправді обожнюю цей проєкт! Він поєднує в собі математичне моделювання та програмування, а також він мені цікавий із наукової точки зору. 

В нас чудова команда, конфліктних моментів при розробці проєктів практично не траплялось, а будь-які непорозуміння переростають у жарти. 
Взагалі-то головне, що дала мені участь у “школі” – це командна робота, критичне мислення, вміння приймати рішення, розв'язувати комплексні задачі та постійно навчатись.


ЧИМ ЗАХОПЛЮЮТЬСЯ У ДИТИНСТВІ МАЙБУТНІ АСПІРАНТИ “КОМП'ЮТЕРНИХ НАУК”?

Мені насправді подобалась математика. Звичайно, були й інші захоплення: катання на велосипедах, вишивання, природознавство. Я мріяла стати лікарем, але обрала навчання за фахом “Прикладна математика” і тепер радію такому рішенню.


ЗАРАЗ ТИ ПЛАНУЄШ СВОЄ МАЙБУТНЄ ЯК НАУКОВИЦЯ І ПРОФЕСІОНАЛ. ЯКИМ НА ТВОЮ ДУМКУ ВОНО МАЄ БУТИ?

Планів є досить багато. Хочу вивчити ще одну іноземну мову, навчитись працювати із великими даними та вивчити декілька мов програмування. 
Справжнім викликом і бажанням для мене є навчання протягом усього життя, зміна форм та видів праці. Хочеться бути дотичною до питань енергобезпеки нашої країни та нових енерготехнологій. Також переймає зміна клімату і я планую звернути науковий інтерес у цю царину.


БЛІЦ ВІД NOOSPHERE ENGINEERING SCHOOL ДЛЯ ЛЮБОВІ ШОСТАК

Що важливіше: Soft або Hard навички?
Все залежить від професії. В технічних напрямках важливіші hard навички

Андроїд чи Еппл?
Андроїд! :)

Художня література чи науково-технічна?
Залежить від мети читання. Для мене важливіше читати науково-технічну.

Головна причина невдачі у розробці проєктів?
Невизначені цілі та очікування від проєкту, а також погана комунікація між командою розробників та замовником.

Найважливіша чеснота? 
Чесність!

Твій улюблений національний герой України?
Патон Борис Євгенович. А на даний час – всі герої, які захищають нашу землю!

Твоя улюблена цитата відомого діяча?
“Природа прекрасного така, що чим більше на шляху до нього трапляється перешкод, тим більше воно вабить, на зразок того найшляхетнішого і найтвердішого металу, який чим більше треться, тим прекрасніше виблиску”, — Григорій Сковорода.