Всеукраїнський хакатон пройде під егідою Noosphere і FAI

03.02.2017 17:58

Скоро в українських студентів з'явиться можливість презентувати свої розробки на глобальному рівні - у сфері міжнародних спортивно-авіаційних подій.

Вчора за "парти" Інжинірингової школи сіли представники Міжнародної авіаційної федерації - Фріц Брінк, Президент FAI, і Сюзанна Шедель, генеральний секретар. Федерація зі штаб-квартирою в Лозанні, Швейцарія, існує з 1905 року і займається всіма авіаційними видами спорту.

Вперше Брінк відвідав Україну і побачив розробки Школи в серпні 2016 року в рамках Чемпіонату світу з ракетомодельного спорту, який Noosphere організувала у Львові. А 2 лютого почесні гості побували в Noosphere Engineering School для того, щоб обговорити подальшу співпрацю в області студентських розробок, і зокрема - майбутній хакатон. Вчора представники інжинірингової школи вже презентували концепцію заходу. Керівництво FAI планує впроваджувати технічні рішення в процесі організації і проведення міжнародних змагань та залучати в цій сфері більше молоді.

Мета Хакатона - розробити систему трекінгу результатів для змагань з повітроплавання, що включає прилади для вимірювання висоти та інших показників польоту повітряних куль, а також сервіс онлайн-підрахунку результатів.

У Хакатоні планують взяти участь команди з провідних українських вузів: ДНУ імені Олеся Гончара, "Львівської Політехніки", КПІ, Київського національного університету імені Т. Шевченка, Черкаського державного технологічного університету, Рівненського університету водного господарства та природокористування та інших. Всі перераховані вище університети або вже співпрацюють з Noosphere Engineering School або планують співпрацю. Хакатон стане ще одним кроком на шляху до зміцнення зв'язків між університетською наукою та бізнесом.

Захід стартує одночасно у всіх вузах. Протягом 24 годин команди будуть працювати над власними проєктами трекінг-систем. Ще 24 години виділять на підготовку презентації. Після презентації всіх проєктів міжнародне журі визначить команду-переможця. Підготовку та проведення змагання кращих проєктів взяла на себе Громадська організація "Асоціація Ноосфера" при всебічній підтримці американської інвестиційної компанії Noosphere.

"Вперше українці мають можливість долучитися до міжнародних спортивно-авіаційних подій в якості творців інфраструктури, а не просто учасників змагань. Апробацію розробка українських студентів пройде на чемпіонаті з повітроплавання в вересні 2017 року. І якщо вона отримає позитивні оцінки від FAI - такі хакатони стануть регулярними", - прокоментував Михайло Рябоконь, співзасновник Noosphere Engineering School.

Фріц Брінк розповів, чому для України важлива співпраця:

"Міжнародній Авіаційній Федерації вже більше 100 років. Ми суттєво відстали від сучасного світу і нам потрібно рухатися вперед, назустріч технологічним відкриттям. Відповідно, наша цільова аудиторія - студенти. Саме це призвело нас в Україну. Ми хочемо залучити до технологічних рішень та імплементувати в структуру FAI якомога більше молоді".

Сюзанна розповіла про подальші спільні плани:

«Я дуже рада приїзду в Україну і рада можливості почати тісну співпрацю в області software-розробок. Ми плануємо створити спільно платформу, яка дозволить автоматизувати процеси понад 700 змагань під егідою FAI по всьому світу».

Детальніше про всеукраїнський студентський Хакатон, про дату проведення та умови участі, читайте в подальших новинах, стежте за нашими оновленнями!