Як команда WheelKeep перетворює свою ідею в бізнес-проект

31.10.2019 15:53

Один з проектів Noosphere Engineering School - WheelKeep, пристрій, захований в рамі велосипеда і виконує функції "розумної" сигналізації і gps-трекера. Якщо на парковці велосипед штовхнуть, подряпають або спробують викрасти, пристрій моментально повідомить про це власнику, відправивши повідомлення на смартфон.

Проект WheelKeep придумав Павло - студент першого курсу факультету фізики, електроніки та комп'ютерних систем ДНУ імені Олеся Гончара. Ідея виникла, коли Павло з друзями, катаючись на велосипедах по місту, вирішили перекусити, але компанія побоялася залишити «залізних коней» без нагляду і в підсумку залишилася голодною.

Сучасні байки - задоволення не з дешевих і часом простого протиугінного троса або замка недостатньо для спокою власника. Тому у Павла і виникла ідея обладнати велосипед пристроєм, який дозволяє в режимі реального часу контролювати його місце розташування, а також моніторити те, що з ним відбувається.

Насамперед молодий чоловік почав шукати, чи існують на ринку такі пропозиції. Виявилося, нічого подібного у вільному доступі немає.

«Так, існують круті протиугінні системи, але вони грунтуються на блокуванні коліс, кріпляться зовні рами і не дуже зручні в експлуатації. До того ж у разі викрадення такий пристрій демонтується, що робить пошук велосипеда майже нереальним. WheelKeep же надійно захований в рамі. Це, по-перше, дає можливість запобігти викраденню велосипеда, так як сигнал при несанкціонованних діях моментально приходить у вигляді повідомлення господареві. По-друге, злочинець, якщо йому все ж таки вдасться викрасти байк, не знатиме, що його відстежують по gps-трекеру. Я знаходив схожі на WheelKeep пристрої, але один з них порушує цілісність конструкції велосипеда і має обмежений функціонал, який не відповідає вимогам сучасного користувача, а інший взагалі було вилучено з продажу через масові баги»- розповідає про дослідження ринку Павло.

Виявивши, що його винахід може полегшити життя багатьом велосипедистам, студент прийшов зі своєю ідеєю в дніпровську лабораторію Noosphere Engineering School. Експертів школи проект дуже зацікавив, а особливо, одного з менторів школи - Сергія Пославського, за сумісництвом завзятого велосипедиста. Він і став у підсумку наставником команди проекту. Заручившись фінансовою підтримкою #NESDnipro, Павло почав працювати.

Гарна ідея легко привертає людей, і за п'ять місяців команда стартапу WheelKeep з одного Павла зросла до п'яти осіб. До неї увійшли і друзі автора ідеї - ті самі, під час катання на велосипедах з якими він і придумав ідею WheelKeep.

Сергій Пославский як провідний спеціаліст з систем позиціонування допоміг команді впорядкувати ідею, зрозуміти як її можна реалізувати з технічної точки зору і що необхідно для створення прототипу в рамках Proof of concept - дослідного зразка, що підтверджує життєздатність ідеї.

А також допоміг відповідно до здібностей і вмінь хлопців розподілити обов'язки в команді. З огляду на те, що для них WheelKeep - перший великий проект, то менторський супровід Сергія знадобився практично на кожному етапі роботи, починаючи від того, як краще зробити корпус і які вибрати електронні компоненти, закінчуючи допомогою в написанні прошивки і серверної частини.

Разом, вже як повноцінна команда, Павло, його друзі з факультету прикладної математики Роман і Герман, а також Єгор з механіко-математичного факультету написали комплекс програмного забезпечення - прошивку пристрою, back-end і web-клієнт для браузера. Розробку мобільного додатка взяв на себе Іван - єдиний член команди, у якого є реальний досвід роботи мобільного розробника. А Олександр, одногрупник автора ідеї, займається розробкою електроніки і корпусу пристрою, що є одним з найважливіших елементів проекту.

За п'ять місяців роботи над проектом команда розробила і створила діючий Proof - прототип пристрою. Його розміри значно перевищують необхідні, і зараз команда Павла створює версію необхідного розміру для інтеграції в раму.

У найближчих планах команди WheelKeep забезпечити девайс бездротовим зарядним пристроєм - це зробить процес зарядки більш зручним для користувача, так як позбавить від необхідності виймати девайс, щоб зарядити його. Для цього потрібно вирішити проблему - як в досить невеликий пристрій помістити додаткові елементи бездротової зарядки.

Також, хлопці планують представити свій проект на Kickstarter.

Ну, і нарешті, в мобільний додаток WheelKeep буде інтегровано сервіс, вже реалізованого стартапу - MyPol. Що дозволить оперативно, не виходячи з програми, викликати поліцію.

Проект Моя Поліція - My Pol - це мобільний додаток за допомогою якого можна відправити сигнал SOS одним кліком, оцінити роботу поліцейських, залишити скаргу або відгук про конкретного співробітника, а також читати новини або знайти найближче відділення на інтерактивній карті. Ідея цього додатка належить Дмитру Подворчанському, який прийшов з нею в 2016 році в Noosphere Engineering School, де отримав фінансову підтримку, набрав команду зі студентів школи і успішно реалізував проект. Зараз My Pol є самостійним проектом, чий мобільний додаток зовсім скоро буде доступний по всій Україні.