Стартап GuidAR. Вихід на MVP з Noosphere Engineering School Rivne

29.11.2022 16:34

Листопад 2022 року став знаковим для стартапу GuidAR – фінальні тестування MVP, презентація стейкхолдерам, випуск з Інжинірингової школи. Про основні фішки проєкту, про шлях розвитку й амбітні (але цілком реалістичні) плани команди на майбутнє читайте у цій статті.


Ідея віртуального гейміфікованого гіда GuidAR народилась у лютому 2021 року. Далі – чисельні брейн-шторми, пітчинги й валідація ідеї. Роботу над проєктом GuidAR розпочали зі створення технічного завдання у травні 2021 року. 
 

ЩО ТАКЕ «GUIDAR»

Для звичайних користувачів GuidAR – це квест у доповненій реальності, який проводить користувачів по знаковим місцям міста Рівне та області. Особливістю стартапу є AR*-платформа, у якій містяни й гості міста можуть досліджувати Рівне граючи в гру. GuidAR дозволяє одночасно грати, підвищувати туристичну привабливість міста та дізнаватися цікаві історичні факти, а також власноруч створювати місця цікавого проведення вільного часу!

Для власників готельно-ресторанного і туристичного бізнесу, а також для керівників історичних і туристичних об'єктів GuidAR – це інструмент із залучення клієнтів і відвідувачів. Секретом і крутою “фішкою” GuidAR є Fast Quest Implementation System (FQIS, або ж Система Швидкого Втілення Квестів). FQIS розроблена командою GuidAR з нуля на основі рушія UNITY для того, щоб максимально швидко додавати конкретні квести до гри під конкретні потреби. Тобто вуличні фестивалі, тематичні виставки, музеї або заклади HoReCa зможуть швидко замовляти квести від GuidAR під свої потреби, щоб привабити нових клієнтів, підвищити рейтинг закладу або урізноманітнити дозвілля своїх відвідувачів. 

До прикладу, готовий квест команда підготувала для відвідувачів Міжнародного фестивалю ковальського мистецтва «Металеве серце України». Подія мала відбутися у Рівному влітку 2022 року, але була скасована з відомих причин (через військову агресію рф проти України). Та коли проведення заходу стане можливим квести від GuidAR неодмінно захоплять увагу й цікавість гостей фестивалю. 

* AR або Доповнена реальність (augmented reality, AR) — термін, що позначає всі проєкти, спрямовані на доповнення реальності будь-якими віртуальними елементами.

 

ЗА ДРУЖНІМИ ПОСИДЕНЬКАМИ. НАРОДЖЕННЯ ІДЕЇ 

Учасники Noosphere Engineering School Rivne зібралися командою обговорити спільний відпочинок. Варіантів було два: Київ і Львів. Досить очікувано, адже кожен знає, що у Львові можна погуляти у “старому місті”, біля Ратуші, відвідати парк “Високий замок” і накупити багацько легендарного шоколаду. Столиця – це Золоті ворота, Хрещатик, Лавра…

«Ми запитали в себе, що цікавого туристи можуть побачити в Рівному? Це питання першим стало зернятком у баченні майбутнього проєкту. – розповідає координаторка проєкту Любов Шостак, – Виникло багато суміжних проблем! Ми виділили дві основні: перша – пандемія коронавірусу; друга – це те, як саме люди будуть відходити від карантину і повертатися до нормального життя. Рішення не змусило себе довго чекати. Для виконання всіх норм карантину ми будемо використовувати віртуального провідника по всім цікавим історичним місцям. А щоб люди частіше виходили на прогулянки ми створили квести, за проходження яких, користувач буде отримувати корисні бонуси.»

Проєкт отримав назву "GuidAR" (гід у доповненій реальності), та поміж собою команда кличе його "Гайда". 
Команда склалася одразу і лишається стабільною й понині. Творцями Гайди стали студенти Національного університету водного господарства та природокористування Олексій Бубнов (Python Backend Developer), Андрій Мельничук (C# Unity3D Developer), Андрій Ніколаєнко (C# Unity3D Developer), Іван Уксусов (Unity3D Artist) і Данило Лагоднюк (C# Unity Developer). Роль координатора проєкту взяла на себе Любов Шостак.


 

КРОК ЗА КРОКОМ ДО MVP

Розробку Гайди розпочали у травні 2021 зі створення ґрунтовного Технічного завдання
У листопаді того ж року команда спроєктувала інтерфейс і почала розробку моделей, персонажів та предметів.
Розробку й тестування програми, а також реалізацію власних квестів розпочали у травні 2022. Коректне підключення і налаштування системи доповненої реальності (AR) стало найскладнішою частиною при розробці, адже програма мáла чітко розпізнавати підлогу, правильно розміщувати героїв і предмети.
Вже у жовтні команда представила MVP і розпочала доопрацювання продукту.

Окрім безпосередньо процесу розробки, команда активно шукала потенційних партнерів. Поштовхом до розвитку були програми акселерації та участь у конкурсах стартапів. Так, у квітні минулого року Гайда взяла участь у конкурсі Українського культурного фонду в програмі "Інноваційний культурний продукт". У серпні 2021 проєкт пройшов у відбір конкурсу Virtual Incubation Program.

У вересні 2021 команда виборола місце у фіналі Міжнародного конкурсу соціальних стартапів Social Impact Award Ukraine 2021 – проєкт пітчили поважному журі у фіналі 30 вересня у просторі UnitCity (м. Київ)

Також у вересні проєкт презентували на XX Міжнародному Економічному Форумі (організаторами події витупили West Ukrainian Business Club і Департамент економічної політики Львівської ОДА, місце проведення: Arena Lviv)Фінальною подією, що передувала «випуску» Гайди з Інжинірингової школи слало представлення проєкту голові Рівненської обласної державної адміністрації Віталію Ковалю 5 листопада 2022.

На початку листопада цього року команда GuidAR презентувала результати своєї роботи над проєктом фахівцям Центру експертиз Noosphere Engineering School. Фінальний пітчинг засвідчив успішне проходження всіх етапів розвитку проєкту включно зі створенням MVP.


ЩО ДАЛІ

Відтепер команда планує самостійне зростання стартапу GuidAR. Майбутніми партнерами проєкту є провайдери туристичних послуг Таємничі підземелля Рівного та Рівненщина туристична. У найближчих планах – широке впровадження проєкту у місті Рівне, тобто залучення місцевого туристичного бізнесу, івент-агенцій, закладів HoReCa, музеїв тощо. 
Втім, Гайда будує й більш амбітні плани, а саме – підключення до додатка GuidAR контрагентів з інших міст та регіонів України.
 


ПОДЯКИ ГАЙДІВЦІВ

Учасники команди Гайда безмежно вдячні керівниці Noosphere Engineering School Rivne Ользі Миколаївні Степанченко та координаторці Тетяні Бодовій за поради, ідеї та постійну мотивацію на всіх етапах реалізації проєкту. А також всім учасникам лабораторії Інжинірингової школи, які давали поради й консультували щодо програмної реалізації продукту.