Міжнародний круглий стіл «#StandWithUkraine. Stop Disinformation» та результати проєкту

12.02.2023 14:25

7 лютого завершився всеукраїнський освітній проєкт «#StandWithUkraine. Stop Disinformation», який тривав з липня 2022 року. До програми долучились понад 120 учасників – переважно представників студентської молоді України.
Проєкт передбачав десять безкоштовних вебінарів на тему протидії дезінформації. По завершенню навчання відбувся конкурс ідей і проєктів, спрямованих на боротьбу з ворожою дезінформацією в Україні та світі. Завершальною подією в рамках ініціативи став міжнародний Круглий стіл за участю експертів Норвегії, Сполучених Штатів, Іспанії та України.

Головним координатором й організатором проєкту виступила Громадська організація “Ендшпіль” (м. Житомир). Експертну підтримку надала ГО “Асоціація Ноосфера”.

З перебігом проєкту знайомтесь у нашому відеозвіті:

ОСВІТНЯ ПРОГРАМА

Перший етап проєкту «#StandWithUkraine. Stop Disinformation» тривав з 16 серпня по 20 грудня 2022 року. Двічі на місяць експерти Інжинірингової школи Noosphere проводили безкоштовні онлайн вебінари на теми, дотичні до боротьби за дезінформацією, як то “Технології імплементації кампаній з дезінформації”, “Методи інформаційно-психологічного впливу в мережі інтернет”, “Фактчекінг: засоби для професійної перевірки інформації”, “Інструменти Google для виявлення та протидії дезінформації”, “DeepFakes як найсучасніша форма дезінформації” та інші теми. Усього відбулось 10 таких вебінарів. Їх відвідали проактивні студенти багатьох вищих навчальних закладів України.

ІДЕАТОН "DIGITAL COFFEE"

Набуті знання та навички студенти змогли випробувати на ідеатоні (конкурсі ідей), який відбувся 24 січня 2023 року. Метою ідеатону була розробка інноваційних ідей або готових проєктів, які допоможуть вирішувати завдання боротьби з дезінформацією в Україні та світі. У змаганнях взяли участь 11 команд. Понад 100 учасників представляли шість навчальних закладів з різних областей України: Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського, Національний університет «Чернігівська політехніка», Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара, Поліський Національний Університет (Житомир), Національний університет водного господарства та природокористування (Рівне), Черкаський державний технологічний університет і Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування ДНУ (Дніпро).

Конкурс передбачав презентацію ідей перед міжнародним журі. Переможці ідеатону отримали сертифікати на суму 500 євро та можливість втілити свої ідеї за підтримки Інжинірингової школи Noosphere.
З результатами ідеатону та ідеями команд-переможців можна ознайомитись у статті за посиланням.

КРУГЛИЙ СТІЛ «#STANDWITHUKRAINE. STOP DISINFORMATION»

Третім, завершальним етапом проєкту «#StandWithUkraine. Stop Disinformation» став міжнародний Круглий стіл. Подія відбулась 7 лютого на базі Поліського Національного Університету що у Житомирі та зібрала понад 170 гостей з усієї України, більшість доєднались онлайн. 
Підіймали актуальні для усього вільного світу теми: “Дезінформація: виклики демократичного світу”, “Хто платить за вашу інформацію і чому це має вас хвилювати”, “Дипфейки та дезінформація”, “Трансформація суспільства під впливом інформації”, “Сучасні підходи до виявлення викривленої інформації” – ці та інші теми були предметами фахового обговорення на Круглому столі. 

Спікерами виступили професор Ян-Урбан Сандал (доктор економічних наук, ректор Fil Dr Jan-U Sandal Institute, Jan Urban Sandal Institute, Норвегія); доктор Дієго Варела (асоційований професор в Alexandru Ioan Cuza University in Iasi, засновник The EUROSCI Network, Іспанія); Донвон Лі (професор у Каліфорнійському університеті, директор Ph.D. програми Коледжу інформаційних наук і технологій штату Пенсильванія, Університет штату Пенсильванія, США). Україну на Круглому столі представляли професорка, докторка технічних наук, керівниця Noosphere Engineering School Поліському Національному Університеті Катерина Молодецька; кандидат юридичних наук, доцент, начальник 5-го відділу 3-го управління Департаменту кіберполіції Національної поліції України, підполковник поліції Карен Ісмайлов; доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри кібербезпеки Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" Сергій Євсєєв; кандидат економічних наук, старший викладач Інвія Гіваргізов; та Ростислав Синицький, аспірант, ДВНЗ Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана.


Зазначимо, що ініціатива «#StandWithUkraine. Stop Disinformation» була реалізована завдяки Стипендіальній програмі Європейського Союзу для лідерів громадянського суспільства країн Східного партнерства за підтримки ЄС.

«Наш проєкт займається підтримкою громадянського суспільства усіх країн східного партнерства, але ми разом вирішили, що у 2022 році Україна буде пріоритетом» – розповіла учасникам ідеатону представниця цієї Програми Ірина Вельська.

Хочемо поділитися словами професорки Катерини Молодецької, зверненими до українського студентства на вебінарі “Технології імплементації кампаній з дезінформації:
«Аналізуйте з ким ви комунікуєте, приймайте правильні рішення, ведіть боротьбу!»

Учасники освітнього проєкту «#StandWithUkraine. Stop Disinformation» безперечно знають: якщо будемо боротися, та обов'язково поборемо!