Опізнані літаючі об'єкти над Дніпропетровськом

01.10.2015 11:29

26 вересня відбувся Copters Race - свято коптеров, ракет, авіамоделей, машин Руба Голдберга під егідою Noosphere Engineering School.

Глядачам припала до душі ідея змагань серед любителів управляти літаючими дронами. Адже такий захід проходить вперше в Україні. Створюючи регламент і правила змагань, команда Noosphere використала свій досвід в організації Чемпіонату Європи з ракетомодельного спорту. Коптери розділили на класи (1 клас - до 30 см, 2 клас - від 30 см до 110 см, 3 клас - від 110 см), створили смугу перешкод та умови, при успішному виконанні яких переможців чекав п'єдестал пошани.

Крім основної частини змагань гості змогли повправлятися в практичних знаннях фізики і механіки при створенні машини Руба Голдберга. Їм належало непросте завдання - з підручних засобів створити цілий механізм, здатний приготувати чай.

В цей день над стадіоном були зафіксовані не тільки коптери. Парили планери і літали моделі літаків, а також ракети, які гості власноруч сконструювали і запустили на майстер-класі по ракетомоделюванню. Незабутнє авіамодельне шоу глядачам подарував Чемпіон Європи з ракетомодельного спорту Олександр Сінеліций.

Робот Nao теж спостерігав за перегонами коптерів, на забуваючи спілкуватися з глядачами. Нудьгувати гостям не довелося, втім як і організаторам. 28 вересня на ранковому ефірі Дніпропетровського державного телеканалу Михайло Рябоконь, виконавчий директор Noosphere, співзасновник Noosphere Engineering School, розповів про те, як з'явилася ідея створення Copters Race, реалізації самого івенту і про плани на майбутнє.

"Ми плануємо проводити захід на постійній основі, тому що бачимо інтерес до цієї події. У місті мало хто організовує івенти, які залучають студентів, інженерів, любителів позмагатися з тими винаходами, які вони зробили своїми руками. Ми можемо і готові робити правильні інженерні проєкти. У світі є приклади, коли наші інженери створюють дуже високотехнологічні пристрої, вони затребувані. Чому це не робити прямо тут і не прославляти свою країну на її території, а не в США, наприклад".