Нас очікує технологічний прорив

18.12.2014 00:00

"Технології - це все, чого не було, коли ти народився".

Минулий тиждень порадувала нас новими ідеями. 12 грудня студенти програми «Мікроконтролерні пристрої» презентували свої проєкти. Вже з лютого вони будуть реалізовуватися в нових лабораторіях Noosphere Engineering School, оснащених сучасним обладнанням.

А поки познайомимо вас з ідеями проєктів, які планують розробляти наші учасники.

Євген Повзло, Дар'я Нехай, Олексій Корічковскій презентували ідею пристрою управління кутом сонячної батареї. Воно дозволить зробити більш ефективною роботу батареї, збільшить ККД на 30-50% і зможе виробляти енергію цілий рік.

Друга команда - Євген Ніколенко, Олексій Олефіренко, Владислав Скуридин. Їх проєкт - ультразвуковий лічильник теплової енергії, який призначений для вимірювання та комерційного обліку рідини (теплоносія) і кількості теплоти. Пристрій може використовуватися у відкритих і закритих системах водо- і теплопостачання, споживаних житловими, громадськими, комунально-побутовими будівлями, промисловими підприємствами.

Катерина Мороз, Вероніка Халіпова і Марія Олійник розроблятимуть функціональний генератор з регульованим джерелом живлення. Він зможе видавати синусоїдальні, прямокутної і трикутної форми сигнали з задаваємою частотою, амплітудою і фазою. Цей генератор може застосовуватися в проєктуванні і тестуванні електронних пристроїв, імітації датчиків і навчанні.

Проєкт Олексія Квасникова і Сергія Тищенко - голографічна куля. Її принцип роботи заснований на інерції зору, здатності людського ока з'єднувати швидко змінюване зображення в одне - нерухоме. Сфера застосування кулі - різні виставки, презентації та конференції.

Ілля Голубицький і Антон Васильєв, Данило Христенко будуть створювати систему добового моніторингу артеріального тиску. Переваги цього пристрою перед аналогами - зменшена вартість, мінімальний розмір, застосування сучасних технологій і оптимізація енергоспоживання.

Сергій Алексєєнко, Гліб Бойцун та Дмитро Щербина представили ідею доступного 3D сканера, який зможе застосовуватися для сканування складних об'єктів з високим ступенем деталізації, а також для отримання тривимірних моделей конструкційних деталей.

Найчисленніша команда - Павло Лаврик, В'ячеслав Лаврушкін, Леонід Олійник і Микита Філічкін розроблятиме пристрій «Black Cat», яке призначене для автомобілів. При ДТП воно зчитує показники автомобіля і відправляє в МНС термінове повідомлення про те, що трапилося.

Ми впевнені, що з такими інноваційними розробками Україну скоро очікує технологічний прорив! Слідкуйте за новинами на нашому сайті, де ми пишемо про успіхи наших студентів.