Талановиті дівчата з Черкащини — у трійці фіналістів Meet and Code Awards 2021

24.03.2022 12:24

З гордістю повідомляємо, що команда ракетомоделістів «Millennium Falcon» з Черкащини увійшла до складу фіналістів конкурсу Meet and Code Awards 2021. 

21 жовтня 2021 року у рамках ініціативи «Meet and Code» талановиті дівчата проводили безкоштовний онлайн воркшоп «GIRLS ROCKET CHALLENGE». За оцінками міжнародного журі саме ця подія від України увійшла до трійки фіналістів в категорії «Girls do IT!» та претендує на нагороду у 2000 євро! Про це повідомили організатори Meet and Code Awards 2021 на офіційному сайті.


ТАЛАНОВИТІ ГЕРОЇНІ

Ведучими вокршопу виступили Анастасія Мельцова (учениця гімназії № 9 м. Черкаси, учасниця команди Millennium Falcon та змагань Ukraine Rocketry Challenge 2021) і Анастасія Самелюк (учениця гімназії № 9 м. Черкаси). Обидві дівчини є учасницями команди «Millennium Falcon». Подія відбулася за менторства й підтримки команди Noosphere Engineering School Cherkasy (ЧДТУ).

Крім того, Настя Мельцова брала участь змаганнях Ukraine Rocketry Challenge 2021. Також у скарбничці перемог Millennium Falcon — приз глядацьких симпатій конкурсу Star Track VI (інноваційний турнір ракетно-космічного спрямування від ГО «Асоціація Noosphere»).

Знайомтесь із дівчатами ближче на їхній сторінці в Instagram: @millennium_falcon_rocket


ПРО ПОДІЮ

На воркшопі дівчата розповіли про сучасні технології, які вони використовували для створення власної ракети, та про основні закони конструкції ракети за законами аеродинаміки. Ведучі продемонстрували процес створення 3D моделі ракети онлайн. Також дівчата розповіли про авторську систему управління польотом ракети й поділилися власним досвідом винаходу унікального палива ракетного двигуна!

Особливо цікавим для аудиторії був досвід участі дівчат у змаганнях з ракетомоделювання та їхня мотивація до наукового пошуку.
 


Головними результатами заходу були абсолютно унікальні знання та досвід молодих дослідників для всіх учасників. Глядачі отримали багато секретів про апаратне та програмне забезпечення, що використовується у системах управління польотом ракети та конструюванні ракет! Також учасники покращили свої знання з кодування.
 
На воркшопі дівчата промовили: «…Ми не можемо зробити космос ближче до вас, але ми можемо зробити вас ближче до космосу!…»І це дійсно так... Подія відіграла важливу роль для STEM освіти української молоді. Захід допоміг учасникам краще зрозуміти світ технологій і програмування, особливо світ ракетних технологій.
Участь у заході надихнула молодих людей дізнатися більше про нові технології та програмування в космічній галузі. Подія допомогла познайомитися талановитим молодим інженерам з різних регіонів України й розпочати віртуальну співпрацю з тими, хто також цікавляться програмуванням і конструюванням ракет.Нагадаємо, ініціатива «Meet and Code» присвячена тижню програмування, який кожного року проходить у жовтні в країнах ЄС. В Україні «Meet and Code» впроваджується Ресурсним центром ГУРТ у співпраці з організаціями TechSoup Europe та Haus des Stiftens gGmbH. Фінансується ініціатива корпорацією SAP та Федеральним міністерством внутрішніх справ Німеччини.