Вперше на VivaTech: досвід українського хардвер стартапу WheelKeep

04.07.2022 17:13

15-18 червня у Парижі відбулась конференція VivaTech 2022 — одна з наймасштабніших європейських подій у сфері інновацій. Цього року до VivaTech вперше долучились й українські стартапи. Серед них — система безпеки для велосипедів WheelKeep. Досвід участі у масштабних «постковідних» заходах є цінним особливо для українських стартапів. У цьому топіку команда WheelKeep ділиться враженнями.
 

Про WheelKeep

Система WheelKeep встановлюється у кермову колонку велосипеда. Вона є абсолютно невидимою ззовні, здатна сповіщати власника про будь-які рухи велосипеда, а також фіксувати його геолокацію з точністю до 2-х метрів. Ідея для WheelKeep з’явилась із захоплення команди засновників велосипедним спортом, саме тому команда стартапу чудово розуміє потреби велосипедистів.

Зрозуміло, що в Україні інфраструктура для велосипедистів до війни встигла хіба що зародитися, але для Європи подібні проєкти дуже актуальні. Незадовго до початку повномасштабної війни у WheelKeep запустили передзамовлення на свій продукт в Україні й почали готуватися до виходу на ринок Нідерландів, країни, що є лідером з кількості велосипедів на душу населення. Наприклад, у студентському місті Гронінгем, населення якого складає 200 000 осіб, велосипед — основний засіб пересування для майже половини мешканців.
 

Висновки з VivaTech 2022

WheelKeep долучився до української делегації на VivaTech, пройшовши відбір конкурсної комісії на чолі з представниками Міністерства цифрової трансформації.

«Поїздка на VivaTech 2022 була для нас дуже важливою, адже відкрила можливості презентувати свій продукт як потенційним інвесторам, так і споживачам. Ми вдячні європейським партнерам і організаторам за можливість взяти участь у події такого масштабу» — коментує засновник WheelKeep, резидент Noosphere Engineering School Dnipro Павло Герман.

5 ключових спостережень та рекомендацій для молодих стартаперів про участь у подібних заходах від Павла:

  • Тестуйте value proposition гіпотези на гостях вашого стенда. Відвідувачі виставки – це велика вибірка, яка допоможе вам зрозуміти, що “працює”, а що ні.
  • Зберіть якомога більше контактів. Нам вдалося зібрати близько 90 лідів. Звісно, наскільки вони корисні, стане зрозуміло через 3-4 місяці після заходу, але це непогана база. 

  • Завчасно визначте лекції, які необхідно відвідати, адже охопити все неможливо. Так само завчасно призначте зустрічі.
  • На конференції такого масштабу (а VivaTech — це понад 500 спікерів, стільки ж стартапів і більше 25 000 відвідувачів) варто їхати командою з декількох людей. Адже вам треба буде одночасно і працювати на своєму стенді, і відвідувати лекції, і оглядати стенди інших учасників, щоб «підживитись» ідеями.
  • Відмічайте тренди, це те, що буде в ТОПі за кілька років. На VivaTech таким трендом був сталий розвиток — sustainability.

В країнах Європи все популярнішим стають кругові бізнес-моделі та фокус на екологічності. Ба більше — стенди на виставці були оздоблені живими квітами та деревами! Бути відповідальним до природи стає все популярнішим, і, як нам здається, стартапи на кшталт WheelKeep допоможуть розвивати цю тенденцію.

Що ще однозначно для себе зрозуміла команда WheelKeep — це те, що їхня ставка на «комплексність» продукту була цілком виправданою! В Європі проєкт має безліч конкурентів, однак жоден з них не здатен забезпечити повний захист велосипеда. І справа в технічному моменті: маленький пристрій треба «оздобити» великою кількістю антен, які часто відмовляються працювати разом. WheelKeep же вдалося знайти інженерне рішення, завдяки якому все працює. За словами засновника стартапу Павла Германа, це стало можливим завдяки професійним менторам Інжиніринговій школі Noosphere, що діє у Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара.

А ще, для команди, як і для будь-якого українця за кордоном зараз, важливо було підкреслити свою ідентичність:

«Це була можливість показати світу та Європі, що українці, не дивлячись на війну, залишаються „на висоті“ та розвивають IT сектор. Однією із наших задач, окрім безпосередньо бізнесових, було розповісти про війну та героїзм українців якомога більшій кількості людей», — резюмує Павло Герман.


 

Фотоекскурсія по VivaTech 2022

Пітчі роблять не тільки стартапи, але й інвестори:

Павільйони захоплюють роботи:

Все діджитал, навіть beauty сфера:

Вже нікому не треба пояснювати, що таке Україна.