І плануємо, і в покер граємо

19.11.2014 17:13

 

«Вибирати час - значить економити його».

На цьому тижні наші студенти навчалися грамотно управляти своїм часом. І в цьому їм допомагала техніка Planning Poker.

Planning Poker - це техніка оцінки, заснована на досягнення домовленості. Вона головним чином використовується для оцінки складності майбутньої роботи або відносного обсягу вирішуваних завдань при розробці програмного забезпечення. Підхід був вперше описаний в 2002 році Джеймсом Греннінгом, співавтором знаменитого Agile-маніфесту. Planning Poker став невід'ємним інструментом планування в гнучкій розробці.

Керівник Noosphere Engineering School, Тетяна Булана, розповіла нам про цей метод докладніше:

«За допомогою Planning Poker ми оцінюємо час, необхідний для виконання завдання. Правила Planning Poker прості:

1. Кожному учаснику дається набір з пронумерованими картками. Зазвичай вони містять числа Фібоначчі: 0, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89. Вони формуються таким чином: кожне наступне число дорівнює сумі чисел двох попередніх;

2. Читається завдання, і команда коротко уточнює його;

3. Кожен учасник вибирає свою оцінку і кладе карту «сорочкою» догори;

4. Всі одночасно відкривають карти:

5. Якщо є велика різниця в оцінках, то обговорюються причини;

6. Проходять повторні раунди оцінки, поки всі учасники зійдуться на одному числі.

Чим вище оцінюється завдання, тим більш імовірно виникне ризик її невиконання. Наприклад, якщо ми оцінюємо завдання на 4 години, то ставимо велику цифру - 5 годин, а якщо оцінюємо на 9 або 10 годин, то ставимо 13. Чим більше ми плануємо часу на виконання завдання, тим більш імовірно, що у нас виникне більша кількість ризиків. Тому краще не планувати 40-годинні завдання.

Якщо хтось викидає картку «Випити кави», то робиться приємна перерва. Якщо з'являється знак питання, це сигнал того, що учасник розгублений, і взагалі не розуміє, що відбувається».

Planning Poker - проста, але досить ефективна методика оцінки поставлених завдань. Її успішно використовують великі компанії в усьому світі. І Noosphere в тому числі;) Сподіваємося, що ця інформація буде вам корисна і бажаємо цікавих і легко реалізованих проєктів!