На Copters Race 2016 понад 40 дронів піднялися у повітря

27.09.2016 19:03

У суботу, 24 вересня, в Дніпрі пройшли гонки коптерів Copters Race 2016, організатором якого виступила Noosphere Engineering School. Це вже четвертий бій дронів. Вперше захід відбувся в 2015 році (Copters Race 2015), традицію підтримали на фестивалі робототехніки BestRoboFest 2016 і Чемпіонаті світу з ракетомодельного спорту 2016.

У цьому році на Copters Race 2016 більше 40 дронів піднялися в повітря. Технолюбителі з Дніпра, Харкова, Києва, Одеси та інших куточків України змагалися в швидкості, маневреності і майстерності керування літальними апаратами нового покоління. Турнір був відкритим: кожен бажаючий міг зареєструватися і взяти в ньому участь.

Головним суддею змагань виступив Сергій Пославский - ментор Noosphere Engineering School.

У змаганнях взяли участь 3 класи коптерів:

1 клас: коптери, у яких польотний контролер забезпечує тільки стабілізацію польоту.

2 клас: коптери, у яких в функції польотних контролерів входить стабілізація апарату в повітрі, утримання висоти і позиції.

3 клас: FPV-коптери - політ від першої особи за допомогою окулярів або шолома.

В рамка заходи Noosphere Engineering School демонструвала свої розробки: програмний комплекс управління вогнем артилерії ArtOS, марсохід, лазерний годинник, мобільний додаток "Моя поліція". Кожному відвідувачеві, який скачав додаток і залишив про нього відгук, дарували приз - фрісбі.

На виставці техніки глядачі могли побачити бойового розвідувального дрона "Лелека" від підрозділу аеророзвідка "Дніпро-1". А також кожен бажаючий зміг повчитися управлінню міні-коптерами у партнерів CoptersRace - компанії InFly.

Студенти ДНУ імені Олеся Гончара теж представили результати своєї праці. Серед численних пізнавальних ініціатив вони влаштували розіграш домашніх вихованців.

Copters Race став не тільки захоплюючою науково-технічною подією в житті Дніпра, а й видовищним святом для всієї родини. Особливо в захваті від численних майстер-класів залишилися діти. Їх навчали і основам робототехніки, і навіть розпису пряників. Найменші малювали, отримували подарунки, надруковані на 3-D принтері, і грали в твістер.

На заході можна було сконструювати свою ракету і тут же запустити її на безкоштовному майстер-класі. Політ кожної ракети був унікальним, від висоти польоту до місця приземлення. Крізь ракетний дим пробивалися оплески і захоплені крики глядачів.

Детальніше дивіться у відеосюжеті Громадське ТБ Дніпро

Переможцями змагань Copters Race стали:

В першому класі:

1 - Денис Пославский,

2 - Сергій Баранник,

3 - Сергій Моргунов.

В другому класі:

1 - Євген Кравець,

2 - Антон Стрик,

3 - Дмитро Подворчанський.

В третьому класі:

1 - Микола Подаков,

2 - В'ячеслав Гордієнко,

3 - Максим Подаков.

Вітаємо переможців змагань!

Партнер змагань - магазин з продажу обладнання для самостійної збірки квадрокоптера і мульти-роторних систем FlyMod, підготував приємні призи всім переможцям - сертифікати на суму 2500 грн (за перше місце), 1800 грн (за друге місце) і 1250 грн (за третє місце) .

Представники інших міст оцінили захід і запросили нас до себе:


"Спасибі за організацію такого крутого заходу :-) Все пройшло супер. Чекаємо аналогічного івенту в інших містах!" - Євген, Запоріжжя, переможець Copters Race в другому класі.