Зустрічаємо нового ментора!

14.11.2014 10:50

«При вивченні наук приклади корисніше правил».

Другий тиждень програми «Мікроконтролерні пристрої» в самому розпалі. Студенти створюють програми і записують їх у мікроконтролер, і в цьому їм допомагає наш новий ментор - Михайло Фесенко.

У свої 30 років Михайло - провідний інженер Інституту транспортних технологій при Академії наук України. У його портфоліо десятки реалізованих інноваційних розробок, від системи клімат-контролю до геодезичних GPS-приймачів. І він поділиться своїми знаннями та досвідом зі студентами Noosphere Engineering School.

Ми взяли інтерв'ю у Михайла, щоб дізнатися більше про нього і його діяльності.

Розкажіть про себе - де вчилися, де працюєте в даний момент.

Я закінчив Дніпропетровський обласний ліцей-інтернат фізико-математичного профілю в 2002 році. Після чого вступив на факультет фізики, електроніки та комп'ютерних систем ДНУ ім. О. Гончара, який закінчив в 2007 році. Дипломований у Ігоря Володимировича Гомілко (завідувач лабораторії Робототехніки і електроніки). Моя спеціальність - радіоінженер. З 4 курсу працюю в Інституті транспортних систем і технологій при Академії Наук України. На даний момент обіймаю посаду провідного інженера.

Які розробки ви робили самі?

Займався багатьма проєктами в різних галузях, але розповім про один самий знаковий. Його суть - клімат-контроль для кабіни машиністів електровоза. За техзаданням його апаратура повинна працювати в температурному режимі -50/+ 50°, при підвищеній вібрації, повинна бути стійкою до всіляких перешкод. Працюючи в цьому проєкті, я знайшов навички командної роботи в стислі терміни.

Також займався розробкою системи кондиціонування паровозів. Зараз розробляю систему моніторингу для атомної станції - вона повинна буде збирати інформацію з датчиків і зберігати дані.

Що вас зацікавило в Noosphere Engineering School? Чому вирішили взяти участь в ролі ментора?

Я шукав собі в команду хлопців з новими ініціативами, новим підходом, але виявилося, що багато хто не достатньо володіє матеріалом і не всі хочуть вчитися. Ігор Володимирович розповів мені про Noosphere Engineering School і про те, що крім чистого програмування, є можливість втілювати в життя ідеї проєктів. Мені сподобалася філософія школи і ідея того, що потрібно ділитися знаннями. Тому і вирішив взяти участь в якості ментора. Сподіваюся мої знання і навички будуть корисні студентам!

З чим плануєте ознайомити учасників школи?

Я буду розповідати про підготовку до виробництва, зокрема, створення схеми, розводці плат і супутньої документації.

Як ви думаєте, які напрямки електроніки будуть актуальні в майбутньому?

Як мені здається, робототехніка буде перспективним напрямком в майбутньому. Вектор розвитку буде спрямований на розробку штучного інтелекту. Перші задатки вже з'являються - машини, які управляються і паркуються за допомогою комп'ютерів. Розміри процесорів зменшуються, а потужність зростає, завдяки чому можна зробити маленькі компактні «розумні» пристрої.

Що побажаєте нашим студентам?

Бажаю, щоб вони придумали класний проєкт і реалізували його. Щоб дивилися вперед і знали, що нерозв'язних завдань немає!

Ми раді, що досвідчені фахівці виявляють інтерес до нашої ініціативи і з радістю діляться знаннями зі студентами Noosphere Engineering School. Сподіваємося, що під керівництвом Михайла учасники програми «Мікроконтролерні пристрої» дізнаються багато нового і зможуть втілити задумані розробки в життя.