У лабораторії Школи створили прототип "Best device for FAI"

21.03.2018 11:18

В травні 2017 року у Всеукраїнському інноваційному турнірі «Best device for FAI» перемогла команда Noosphere Engineering School, яка єдина змогла представити прототип свого проекту.

Нагадаємо, що учасникам інноваційного турніру необхідно вирішити задачу, запропоновану Міжнародною авіаційною федерацією (FAI), а саме, створити пристрій, який буде використовуватися в змаганнях з повітроплавання (переміщення в атмосфері Землі на літальних апаратах легших за повітря).

При виконанні багатьох завдань на змаганнях з повітроплавання пілотів просять скинути спеціальний маркер якомога ближче до цілі, що знаходиться на землі.

Зазвичай маркери скидаються в радіусі 50-100 м від цілі. Залежно від завдання вони можуть бути закинуті або просто скинуті.

Незважаючи на те, що виконання польоту низько над ціллю дозволяє легше досягти гарного результату, маркер може бути скинутий і з великої висоти (більше 1000 м над ціллю). Виграє той учасник, маркер якого є ближчим до цілі.

У турнірі командам пропонується знайти рішення, яке зробить можливим оперативне, автоматичне вимірювання положення маркерів, що дозволить показувати глядачам відстань від центру до маркерів онлайн і відстежувати переможців.

Процес розробки пристрою розділили на 4 етапи, серед яких:

Створення прототипу, здатного вимірювати відстані з необхідною точністю.
Створення прототипу, що забезпечує всі функції, заявлені в вимогах.
Розробка вимірювальної системи і повнофункціонального маркера.
Створення програмного комплексу, який використовує результати вимірювання маркера для надання глядачам в режимі реального часу.

Склад команди, яка працює над розробкою пристрою на базі Noosphere Engineering School:

Сергій Пославский, к.ф-м.н., спеціаліст з систем позиціонування і робототехніки, Team Leader, System Architect, Software Engineer.
Станіслав, студент 5 курсу ДНУ ім. О. Гончара, спеціальність - прикладна механіка, Mechanical Engineer.
Дмитро, студент 5 курсу ДНУ ім. О. Гончара, спеціальність - мікро- та наноелектроніка, Electronics Engineer.
Олександр, випускник ДНУ ім. О. Гончара, Software / Firmware Engineer.

На першому етапі реалізації проекту, команда Інжинірингової школи створила випробувальний полігон, на якому учасники турніру повинні продемонструвати роботу своїх прототипів.

Основні характеристики полігону:

Кількість еталонних відстаней: 20
Діапазон: 0.5 м - 150 м
Точність: 0.2 см
На цьому полігоні відбувається тестування пристроїв на відповідність вимогам по точності.

На даний момент, учасники вже пройшли 2 етапи, створивши прототип пристрою, і працюють над створенням вимірювальної системи і повнофункціонального маркера з правильною вагою, функціональністю, класом IP-захисту. Також, на 3 етапі проводяться випробування на падіння і вологозахист, реалізується система передачі даних в сховищі в інтернеті. Команда розробників продемонструвала працездатність пристроїв і провела випробування дальності прийому Wi-Fi сигналу на чіп-антенах.

Попереду - заключний етап - розробка програмного забезпечення.

Результати роботи над проектом будуть представлені на пленарних засіданнях Міжнародної авіаційної федерації і FAI Ballooning Commision (CIA).

Бажаємо Сергію, Станіславу, Дмитру та Олександру сил, терпіння і успіхів в створенні пристрою. Вболіваємо разом за перемогу команди Noosphere Engineering School в турнірі!