Студенти представили свої кращі проєкти!

30.12.2015 14:37

"Навіть маленька практика стоїть великий теорії"

І тому в Noosphere Engineering School ми на практичному досвіді вчимося генерувати ідеї і втілювати їх в життя.

17 грудня студенти четвертого набору програми "Проєктний менеджмент" презентували ідеї своїх проєктів. Як і студентам попередніх програм їм було відведено всього 10 тижнів, щоб заглибитися в ази створення стартапів, побудови команди, складання бізнес-планів і презентацій. І вони впоралися з цим "на відмінно".

Як зазначив голова журі Юрій Лецер, презентації цього набору - кращі за всю історію існування програми "Проєктний менеджмент" Інжинірингової школи.

Представляємо вашій увазі проєкти дітей:

1. Пристрій Black CAT. Ідея проєкту народилася в лабораторії Робототехники і електроніки і вже втілюється в життя в стінах Noosphere Engineering School.

Цей девайс здатний сповіщати службу підтримки про ДТП, що сталося з транспортним засобом, на якому він встановлений. Спрацьовує без натискання будь-яких кнопок, а при перевищенні рівня показників датчиків, які реагують на: екстремальні перевантаження, екстремальний кут нахилу (більше 75°) або перевищення температури в 70°С.

За задумом творців, в разі спрацювання датчика, в спеціальний call-центр відправляється повідомлення про проблему, після чого оператор зв'язується з водієм для з'ясування причини і вживає відповідних заходів.

2. Інтернет-платформа FiTTch. Хлопці придумали сервіс, який надасть користувачам можливість вибору і покупки абонементів у фітнес-клуби, а також спростить взаємодію між фітнес-клубом, користувачами і тренерами за допомогою блогу.

3. Додаток для дітей "Muti". З його допомогою батьки зможуть складати списки завдань для своїх дітей, а діти - виконувати їх в ігровій формі. Для дитини це буде виглядати як діалог з персонажем. Додатковими героями в грі будуть вихованці, за якими повинен доглядати дитина, і помічник - рятувальник, який буде нагадувати дитині про техніку безпеки при виконанні завдань.

Після того, як дитина виконує поставлене завдання, він відправляє фотопідтвердження в додаток. Батько отримує повідомлення і зазначає завдання як виконане.

За кожне виконане завдання дитина отримує бали, які потім зможе обміняти на приємні бонуси.

4. Платформа Chip In. За допомогою цього сервісу можна знайти компаньйона по бізнесу для покупки дрібного і середнього опту. Студенти передбачили опцію особистого кабінету з багатостороннім управлінням електронним рахунком. Сфера використання сервісу широка: починаючи від електронних підписок на журнали, закінчуючи спільним бронюванням номерів в готелі.

5. OSF (Only street fights) - це платформа з елементами соціальної мережі для пошуку і проведення оффлайн-поєдинків.

Встановивши додаток, користувач отримує можливість викликати суперника на поєдинок. При цьому він може вибрати опції поєдинку: кулачний або бій із захисною амуніцією (капа, бинти, рукавички, шолом і іншої екіпіровкою для єдиноборств). Як щиро вірять автори ідеї, платформа допоможе людям загартувати характер і перебороти страхи.

Презентації проєктів оцінювали 5 членів журі: Юрій Лецер, CEO Maxima Labs, Олексій Вольський, Marketing Manager TDNA, Маргарита Рибіна, Project Coordinator TDNA, Олександр Пеня, Product Manager Maxymizely, і Світлана Усович, Project Coordinator Maxima Labs.

Експерти високо оцінили проєкти дітей, про що свідчать їхні відгуки:

Маргарита Рибіна

"Коментар зі знаком "+": у хлопців багато енергії і мало страху, а це дуже важливо!

Я не побачила хлопців, які були б сліпо зарозумілими і не готовими почути критику. Навпаки, вони відкриті, адекватні та енергійні. А це означає, що при велику увагу до кожного з проєктів, при опрацюванні альтернативних варіантів, кожен з них в цілому має право на життя.

Коментар зі знаком "-": багатьом хлопцям не вистачає досвіду, щоб повноцінно розглянути всі варіанти бізнес-моделей їх проєктів, проаналізувати досвід конкурентів і тренди по вертикалі, в якій вони щось збираються запускати. Це не погано, це просто брак часу і досвіду.

Я бажаю хлопцям завжди вірити в свої сили! Кожна відмова і спроба критики розділяти на конструктивну і деструктивну. З конструктивної обов'язково працювати і перевіряти свої думки, теорії і очікування. Деструктивну критику можна ігнорувати. Але в будь-якому випадку постійно, а головне усвідомлено, йти вперед і не здаватися! Все у них обов'язково вийде!"

Олександр Пеня

"Хочу відзначити старання всіх учасників в підготовці презентацій. Вони серйозно поставилися до виступів, і підготували промови.

Тепер конкретно по проєктам:

MUTI я вважаю найбільш інноваційним продуктом, здатним змінити світ, і допомогти в сімейних відносинах батьків і дітей. Однак, потрібно не забувати, що тільки система заохочень (бонуси, зароблені дитиною за виконання завдань) може не вітатися всіма батьками. Деякі вважають, що дитині потрібно донести необхідність виконання завдань пояснюючи причини і слідство такої потреби. Система бонусів вчить дитину "заробляти" як всі ми заробляємо собі на життя на роботах. Потрібно детальніше вивчити ці межі сприйняття дитиною світу.

Black CAT. Однозначно життєздатний проєкт, який може врятувати багато життів. Він єдиний вже має реальні напрацювання. Його потрібно в потрібному вигляді виводити на ринок після вирішення деяких "підвішених" питань.

FiTTch. Команда дуже дружна і впевнена в своїх силах. Вона хоче відразу стати лідуючим сервісом в наданні інформаційних послуг різного характеру, і "партнери" відразу з декількома зацікавленими сторонами. При цьому можуть виникнути, на мій погляд, серйозні конфлікти інтересів у зацікавлених сторін. Всім догодити не вийде. Потрібно визначатися з пріоритетами і цілями.

OSF. Ідея не нова. Але оскільки цей сервіс буде культивувати розвиток насильства на вулицях - я однозначно проти його втілення в життя. На місці хлопців я б пропагував спільні заняття активними видами спорту (в тому числі і бійцівськими), де потрібні партнери або ціла команда. Але будував взаємовідносини на повазі противника, команди і розвитку духу.

Chip in. Дуже сподобався виступ спікера. З таким ораторським мистецтвом можна продавати що завгодно.

В цілому проєкт має право на життя. Він простий в реалізації, але потрібно з'ясувати деякі юридичні аспекти його діяльності.

Що стосується бюджету, я б починав з меншого, і розділив би послуги для юридичних і фізичних осіб.

Хочу побажати всім командам не опускати руки і пробувати реалізовувати свої проєкти самостійно. Адже тільки тоді, коли в нього вкладено власну працю і старання, робота стає більш якісно і відповідально. Тільки тоді виходять вдалі проєкти, здатні змінити світ, привносячи в нього щось нове і корисне!

Успіхів всім!"

Юрій Лецер

"Все молодці, проробили гарну роботу.

Але ідеї вимагають подальшої роботи, щоб стати чимось справжнім. Ми сподіваємося зустрітися з хлопцями вже на Vernadsky Challenge.

Якщо хлопці хочуть розвиватися далі, то вони повинні розуміти, що гра закінчилася і почалася серйозна робота! "

Світлана Усович

"Це була подія для всіх!

Для хлопців це було закінчення навчання, брейнштормінгів, дискусій, суперечок і в підсумку - результат роботи всієї команди.

Для мене було цікаво побачити різні ідеї, підходи до реалізації, різні команди. Цікаво все ж, коли в одному випадку перемагає ідея, а в іншому - згуртована команда. Я сподіваюся, що азарт хлопців не вичерпається після захисту ідей, і вони будуть далі шукати себе в цій області."

За традицією експерти визначили кращі презентації. На основі оцінок, місця в турнірній таблиці розподілилися таким чином:

1 місце - додаток Muti

2 - пристрій Black CAT

3 - платформа OSF

4 - платформа Chip In

5 - платформа FitTTch.

Вітаємо наших випускників з успішним презентацією і бажаємо втілити в життя свої проєкти!