Запуск другої студентської ракети. Як це було

30.05.2019 14:24

29 травня 2019 року на території полігону Павлоградського механічного заводу, команда «Студентська ракета» Noosphere Engineering School Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара провела запуск ракети!
Для цієї команди це вже другий запуск студентської ракети. Перший на тому ж полігоні відбувся в квітні 2018 року.

На 9:00 ранку було заплановано пуск двох ракет. Але після тривалого транспортування в умовах бездоріжжя автоматика обох ракет почала видавати помилки. Командою було прийнято рішення усунути неполадки безпосередньо на місці запуску.

І, вжух, о 11.45 перша ракета із супутниками CanSat вийшла на задану висоту 2100 м і вивела супутники. Система порятунку благополучно повернула ракету на землю.

Відео старту і приземлення, можна подивитися тут

А також відео безпосередньо з ракети

Два дослідних апарати CanSat, штатно виконавши своє завдання, так само приземлилися в розрахунковому місці і були підібрані пошуковою групою.

На жаль, збій електроніки другої ракети усунути в польових умовах виявилося неможливо і її пуск був відкладений. Ця ракета мала задану висоту польоту до 7 км.

Ментор студентської команди, Noosphere Engineering School Вадим Солнцев, вважає запуск успішним незважаючи на те, що злетіла тільки одна з двох ракет. "Дуже радує, що студенти вирішили йти до кінця і практично повністю перебрали ракету вручну прямо на полігоні. Команда продемонструвала стійкість і готовність працювати і приймати рішення в реальних умовах."

Студенти-представники команди Богдан Букаєв і Владислав Пророка, про те, чому для них важливо брати участь в подібних ініціативах: "Існує багато шляхів отримання теоретичних знань з ракетобудування. Але застосувати їх на практиці майже неможливо. Саме тому ми беремо участь в "Студракеті" - щоб отримати практичний досвід запуску ракети, особисто пройти всі стадії: від проектування і складання до пуску ракети і фіксації даних польоту".

Про важливість проходження всіх етапів процесу, керівник лабораторії космічних досліджень і технологій Noosphere Engineering School Олексій Володимирович Кулик:
"Головне завдання полягає не тільки в тому, щоб вивести ракету або супутник в задану точку, але, і щоб в реальному часі виконувати певні вимірювання, передавати інформацію. Тобто запуск студентської ракети - це завершений цикл: створення носія, систем спостереження за польотом, систем прийому інформації від ракети під час польоту, конструювання та виготовлення корисного навантаження - дослідного мікросупутника типу CanSat і систем, які від нього приймають інформацію. Команда підготувала до старту дві твердопаливні ракети, обидві розміром близько 1,7 м, вагою 7 кг. Вантажопідйомність CanSat-носія близько 700 г, в іншій ракеті вантажопідйомність менша - до 300 г, але її завдання не в винесенні певного корисного навантаження, а в експериментальному відпрацювання конструкції, двигуна та інших частин ракети”.

Не можна не відзначити, що аматорське ракетобудування набирає популярність у всьому світі. І наявність подібного досвіду високо цінується потенційними роботодавцями всіх міжнародних космічних компаній. Саме тому так важливо, щоб українські студенти мали можливість брати участь у таких проектах як "Студентська ракета".

Вітаємо нашу команду з успішним запуском!