Підлітки власноруч створили онлайн тури Україною

15.10.2020 14:10

11-14 жовтня у Поліському національному університеті в рамках тижня кодування ЄС та міжнародної ініціативи «Meet-and-Code» пройшов онлайн майстер-клас та конкурс «Location seekers». Захід був безкоштовним і доєднатися до нього могли всі охочі, незважаючи на рівень підготовки та попередній досвід.

У «Location seekers» взяли участь понад 30 талановитих підлітків, учасниками стали мешканці Житомира та області: с. Бігунь, смт. Вакуленчук, Коростень, с. Колодяжне, смт. Кам'яний Брід, Овруч, с. Половецьке, с. Норинці, смт. Хорошів, смт. Брусилів, смт. Пулини, с.Висока Піч, с. Слобода-Селець, смт. Новогуйвинське, смт. Ружин, Андрушівка. Були й представники інших міст України: Львова, Дніпра, Тернополя, Хмельниччині, Київщини.


ЗАВДАННЯ КОНКУРСУ

Молоді поціновувачі програмування спробували себе у побудові авторських віртуальних туристичних маршрутів та презентації історичних, природних або культурних пам’яток своєї місцевості. У створенні проєктів учасників супроводжували та підтримували досвідчені ментори Інжинірингової школи Noosphere (Noosphere Engineering School), на базі якої відбувався цей онлайн-захід. Учасники навчилися інноваційним методам роботи з онлайн-картами із використанням GIS-оболонки ArcGIS.


РЕЗУЛЬТАТИ LOCATION SEEKERS

14 жовтня фіналісти конкурсу презентували журі 13 віртуальних турів і 32 мальовничі локації Житомирщини та інших куточків України. Серед місцевостей, які опрацювали фіналісти, можна відмітити: Житомир, Дніпро, с. Колодяжне (Романівський район), с. Лука, с. Озерне, Андрушівка, Коростишів, смт. Кам'яний брід, Бердичів, с. Половецьке (Бердичівський район, с. Пилипець (Закарпатська область).

Фотографії та унікальні дописи до них автори створювали самостійно, тому кожен проєкт є особливим і сповненим натхнення молодих учасників. Найцікавіші фото та зображення віртуальних турів викладені за посиланням.

Переможцями конкурсу стали Щербанюк Олександр з м. Біла Церква та Олександр Миколайчук з с.Норинці. Додаткові призи від журі отримали також Інна Федорук з с. Колодяжне та Ксенія Козунова з м.Дніпро. На них чекають відзнаки та подарунки від Noosphere Engineering School.

 


Організаторами конкурсу виступили Noosphere Engineering School та кафедри комп’ютерних технологій і моделювання систем Поліського національного університету. Захід відбувся в рамках тижня програмування ЄС та ініціативи Meet and Code, що впроваджується за підтримки Ресурсного центру ГУРТ (портал суспільно активних громадян) у співпраці з організаціями Techsoup Europe та StifterhelfenHausdesStiftens за фінансування SAP.