Підсумки ІТ-марафону Smart Teens for Smart Cities

18.10.2021 12:47

У рамках тижня кодування в ЄС Інжинірингова школа Noosphere у Житомирі провела ІТ-марафон «Smart Teens for Smart Cities», співорганізатором якого стала кафедра комп'ютерних технологій і моделювання систем Поліського національного університету.

Захід проводився у форматі онлайн і був покликаний розвинути навички зі створення програмне забезпечення для енергоефективного управління інфраструктурою міста на базі programmable logic controllers для реалізації технології розумного міста.

Учасники мали можливість працювати над завданням марафону індивідуально, так і у складі команди до 3 осіб. У перший день марафону, який відбувся 8 жовтня, ментори розповіли учасникам про наслідки антропогенного впливу на екологію на прикладі міста Житомира та презентували основи роботи у візуальному середовищі програмування.

Наступні 3 дні учасники присвятили виконанню завдань, тестуванню розробленого програмного забезпечення і створених алгоритмів на макеті окремої зони міста. Тестування проєктів учасників проводилося у режимі онлайн спільно із менторами ІТ-марафону.

13 жовтня конкурсанти презентували свої проєкти, серед яких журі визначило 2 найкращих. У категорії «Найцікавіша ідея» здобув перемогу Василь Сус, який приділив особливу увагу організації енергоефективного освітлення. У проєкті Василь передбачив автоматичне вмикання освітлення залежно від часу доби, а також зменшення рівня освітленості у будинках ближче до опівночі для забезпечення економії енергоресурсів. Максим Поліщук переміг у категорії «Найкраща реалізація». Його проєкт був створений із застосуванням programmable logic controllers, що встановлені в усіх зонах розробленого макета міста. Додатково члени журі відмітили високу якість виконання Максимом схемних рішень і застосування наявних в програмному середовищі елементів.

Усі учасники ІТ-марафону Smart Teens for Smart Cities отримали сертифікати про участь, а переможці – призи. 

Подія відбувалася у межах ініціативи Meet and Code, що фінансується корпорацією SAP та Федеральним міністерством внутрішніх справ Німеччини. В Україні Meet and Code впроваджується Ресурсним центром ГУРТ у співпраці з організаціями TechSoup Europe та Haus des Stiftens gGmbH.