«Космічна освіта: минуле, сучасне, майбутнє»

09.10.2018 14:15

10 жовтня в Noosphere Engineering School відбувся Круглий стіл «Космічна освіта: минуле, сучасне, майбутнє». Захід, який пройшов спільно з Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара, було присвячено 100-річчю ВНЗ. Крім того, круглий стіл є офіційним подією, що відбулася в рамках Всесвітнього тижня космосу 2018 під патронатом ООН.

Круглий стіл об'єднав понад 70 гостей - науковців, викладачів, експертів з бізнесу, провідних співробітників вищих навчальних закладів, студентів космічних спеціальностей, представників органів місцевого самоврядування.

На заході виступили Юрій Голик, радник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Джон Ізелла, директор з розвитку міжнародного бізнесу в Firefly Space Systems Inc, Віталій Патока, заступник Генерального директора з персоналу ПІВДЕНМАШ, Олександр Новіков, заступник генерального директора ДК «КБ« Південне», Олексій Кулик, генеральний директор Національного центру аерокосмічної освіти молоді імені О.М.Макарова та інші експерти.

В ході дискусійних панелей учасники обговорили і виявили проблеми сучасної космічної освіти, програм підготовки кадрів, їх відповідності потребам ринку праці. Завдяки всебічному погляду на проблематику, круглий стіл дозволив зробити висновки і знайти такі інсайти, впровадження яких зможе поліпшити стан вітчизняної освітньої системи.

Слухачі і учасники різних панелей круглого столу визначили виклики, які стоять перед сучасними університетами, в тому числі, проблема пошуку і виховання фахівців в аерокосмічній галузі, недолік фінансування для розвитку космічного напряму в ВНЗ, тенденцію об'єднання спеціальностей, відсутність обізнаності потенційних студентів про можливості навчання.

Одним із запропонованих варіантів вирішення викликів сучасності послужив досвід створення і функціонування Інжинірингової Школи Noosphere. Саме в стінах лабораторій школи, яка розташована в провідних технічних ВНЗ України, майбутні фахівці отримують практичний досвід, співзвучний вимогам потенційних роботодавців, вчаться працювати в командах, взаємодіють з провідними експертами з бізнесу, розробляють реальні проекти, що відповідають вимогам сучасного космічного ринку. Програми, реалізовані командою Школи в Дніпрі, Черкасах, Рівному та Києві, допомагають компенсувати проблеми ВНЗ і збалансувати теоретичні освітні програми шляхом розвитку практичної екосистеми інженерної творчості.

Круглий стіл складався з 3 дискусійних панелей:

Дискусійна панель №1

Вектор розвитку системи вищої освіти України. Класичні і профільні університети: перспективи та виклики. Космічна освіта як точка перетину бізнесу і науки. Тенденція об'єднання спеціальностей: обгрунтування і підводні камені.

Спікери:

Оковитий Сергій Іванович - д.х.н., проф., проректор з наукової роботи ДНУ ім. О. Гончара.

Кулик Олексій Володимирович - к.т.н., доцент, генеральний директор Національного центру аерокосмічної освіти молоді імені О. М. Макарова.

Бондаренко Максим Олексійович - к.т.н., доцент, академік Академії Інженерних Наук України, вчений секретар, член оптичного товариства України, член матеріалознавчого товариства, Черкаський державний технологічний університет.

Кондратьєв Андрій Валерійович - д.т.н., доцент, завідувач кафедри конструкцій і проектування ракетної техніки ХАІ.

Новіков Олександр Васильович - заступник генерального директора ДК «КБ «Південне», директор ракетно-космічного навчально-дослідного центру.

Дискусійна панель №2

Спеціальність космічного напрямку: статистика набору, проблеми підготовки кадрів, потреби потенційного роботодавця і відповідність їм навчальних планів і технічної бази ВНЗ. Виробнича практика vs інжинірингові лабораторії на базі університетів.

Спікери:

Давидов Сергій Олександрович - д.т.н., проф., декан фізико-технічного факультету ДНУ.

Ткачов Юрій Валентинович - к.т.н., доцент, завідувач кафедри космічних інформаційних технологій.

Патока Віталій Віталійович - заступник Генерального директора з персоналу ПІВДЕНМАШ.

Букаєв Богдан - студент 5-го курсу, кафедра космічних інформаційних технологій.


Дискусійна панель №3

Зарубіжний досвід підготовки фахівців космічної галузі. Механізм розвитку системи освіти в умовах децентралізації. Бренд університету: фактори, що впливають на його становлення. Майбутнє профільної космічної освіти.

Спікери:

Голик Юрій Юрійович - радник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Дяченко Михайло Павлович - к. ф.-м. н., проректор з науково-педагогічної роботи у сфері міжнародного співробітництва.

Ізелла Джон - директор з розвитку міжнародного бізнесу в Firefly Space Systems Inc.

Ми сподіваємося, що подібна подія стане потужним поштовхом до позитивного перетворення освітньої системи, націленої на виховання висококваліфікованих фахівців і підвищення конкурентоспроможності космічної індустрії України.

Слідкуйте за нашими оновленнями і приєднуйтесь до наступних заходів від Noosphere Engineering School!