Унікальний воркшоп з програмування в стилі «Meet and Code»

24.09.2020 21:00

22 вересня у науково-технічній лабораторії у м. Черкаси відбувся воркшоп з програмування, який ми підготували в рамках тижня програмування ЄС та ініціативи Meet and Code

Понад 30 онлайн-учасників вчилися мові Java у супроводі юних менторів – дівчат-кодерів (Насті та Юлій з 4 курсу ЧДТУ, Поліни, учениці Фізико-математичного ліцею м. Черкаси та Аріни, студентки1 курсу КПІ ім. Сікорського).
 

МЕТА ЗАХОДУ

При підготовці цієї події ми прагнули популяризувати кодування серед дівчат і поділитись знаннями і навичками з програмування. Зараз можна сміло зазначити – нам це вдалось, адже 71 відсоток зареєстрованих на воркшоп виявилися саме представницями прекрасного полу.
 

ПЕРЕБІГ ВОРКШОПУ

Вперше в онлайні відбувся унікальний воркшоп з програмування українською мовою на прикладі робота для змагань FIRST Tech Challenge від дівчат-кодерів. В режимі реального часу ведучі продемонстрували базові навички створення коду у Java, за допомогою якого можна запрограмувати робота на виконання певної послідовності дій: рух вперед-назад, повороти, обертання, управління джойстиком, розкручування сервоприводу. 

Також учасники воркшопу спробували створити власний код. Найсміливіші надіслали авторський код менторам та відразу перевірили його дію, наділивши робота запрограмованим функціоналом.

"Головний герой" –  робот – знаходився у приміщенні, де кодувати дівчата, тому кожен охочий зміг одразу побачити як діє його авторський код. 

Ментори воркшопу та хлопці робототехнічної команди CORE, що допомагали нам у підготовці та проведені, були вражені  якістю кода учасників та аплодували рухам робота, який відтворював унікальний код талановитих учасниць.


ПОДЯКИ МЕНТОРІВ

Дівчата-кодери, які виступили в ролі менторів воркшопу, та вся робототехнічна команда CORE, щиро вдячні всім учасникам, які зацікавились та взяли участь у івенті. Дуже приємно було знайти однодумців в масштабах всієї України!

Неодмінно хочеться відзначити ініціативу Meet and Code корпорацію SAP ® та ресурсному центру ГУРТ , а також ГО «Асоціації Ноосфера » та Інжиніринговій школі Noosphere за супровід у підготовці та надання приміщення.