Проєкт Noosphere Engineering School отримав фінансування на розвиток

27.08.2020

07-20 вересня 2020 року в Житомирі відбудеться урбаністично-культурний фестиваль «Майстерня Міста Житомир 2020».

В рамках цього конкурсу учасники проєкту "Homer", що реалізується на базі лабораторії Noosphere Engineering School у Поліському національному університеті* у Житомирі, отримали фінансування на закупівлю частини обладнання, необхідного для реалізації їх ідеї.

Homer – це спеціальний стіл із вбудованим повноформатним тактильним дисплеєм Брайля для людей з вадами зору. Метою даного проєкту є розширення можливостей доступу людей з вадами зору до навчального контенту чи до будь-якої актуальної та якісної інформації.
Крім того в рамках «Майстерні Міста» команда планує провести зустрічі із залученням осіб, зацікавлених у питаннях підвищення ефективності навчання людей з вадами зору.

Обговорення здійснюватиметься у трьох напрямках:

→ оцінювання якості синтезованого голосу та формування рекомендацій щодо його покращення;

→ ідентифікація основних проблем організації освітнього процесу людей з вадами зору;

→ визначення можливих шляхів вирішення проблем в освітньому процесі за допомогою столу Homer.Учасники проєкту (автор, абітурієнт Павло Федоренко та студент ПНУ Святослав Колосівський) вже завершили етап перевірки гіпотези (proof of concept) та створили перший прототип символу Брайля у збільшеному розмірі. Наразі триває робота зі створення синтезованого голосу та прототипу символів у реальному розмірі.

 

 

* до березня 2020 року – Житомирський національний агроекологічний університет.