Максим Валерійович Поляков, засновник громадської організації «Асоціація Noosphere», інвестор і меценат, автор 30+ наукових робіт з питань економіки знань, співавтор 10+ патентів США, доктор економічних наук. Максим Валерійович відіграв значну роль у розвитку сприятливої науково-технічної екосистеми України та у підтримці молодих інженерів, студентів, вчених і підприємців у сфері інновацій.

Макс Поляков веде активну просвітницьку діяльність в Україні. Аби підвищити інтерес молоді до науки та техніки, він ініціює та підтримує благодійні заходи, наукові конференції, інноваційні конкурси.

У 2014 році Максим Валерійович заснував Інжинірингову школу Noosphere [англ. Noosphere Engineering School]. Метою проєкту стала синергія освіти, науки та бізнесу заради розвитку інженерного, технічного та наукового потенціалу України, а також створення найбільш компетентного та ефективного українського майданчику для запуску студентських інноваційних стартапів та інтеграції наукових підходів в бізнес.

Також доктор Макс Поляков заснував Громадську організацію "Асоціація Noosphere", яка популяризує науку і технології в глобальному масштабі, сприяє зародженню інноваційних ідей та їхній реалізації, допомагає розвитку стартапів в Україні, підвищує інтерес молоді до освіти, науки та інновацій.

Екосистема Noosphere об‘єднує ініціативи для молодих інноваторів та інженерів-початківців, які зацікавлені в отриманні нових знань та побудові успішної кар'єри у галузі STEM-професій.

Серед таких ініціатив – конкурс інженерних стартапів з грантом 2 мільйони гривень «Vernadsky Challenge»; масштабний сімейний фестиваль науки і техніки «BestRoboFest», інноваційний турнір ракетно-космічного спрямування «Star Track» та інше.

Макс Поляков має два магістерських ступені: в області медицини та економіки. Багаторічний досвід і фундаментальне розуміння міжнародного бізнес-середовища лягли в основу кандидатської дисертації Максима Валерійовича. У 2013 році він захистив дисертацію кандидата міжнародних економічних наук, а у 2019 році отримав ступінь доктора економічних наук (PhD), з темою "Глобальні детермінанти становлення і розвитку економіки знань".

Максим Валерійович Поляков став відомим міжнародним підприємцем, заснувавши успішні компанії у сфері маркетингу, фінансової та космічної індустрій, такі як Firefly Aerospace, EOS Data Analytics, Renatus, Maxpay та багато інших.

Макс Поляков наполягає на важливості науки і техніки у створенні та просуванні ринків – саме ці орієнтири глибоко вплинули на фокус його ділової практики та діяльності як мецената. Про відкриття першої науково-технічної лабораторії Інжинірингової школи Noosphere Макс Поляков свого часу сказав:

Я є прихильником вертикальної інтеграції знань та вважаю, що запорукою успішного бізнесу мають бути наукові знання та дослідження, засновані на філософії. Саме тому співпраця з університетами є пріоритетним напрямком діяльності «Асоціації Noosphere»